Врятувати "Січ-2-1": КБ "Південне" починає другу спробу налагодити роботу єдиного українського супутника, котрий вже майже місяць перебуває на орбіті Землі

Як відомо, центру управління польотом досі не вдалося скорегувати орбіту супутника так, щоб майже обезживленному сателіту вистачало світла для штатної роботи сонячних батарей. Наразі світло на панелі потрапляє лише відображеним від Землі

КБ "Південне" відкидає свою провину у некоректній роботі супутника і заявило про поновлення льотних випробувань виведеного на орбіту 13 січня 2022 року ракетою-носієм Falcon 9 виготовленого у Дніпрі супутника Січ-2-1, повідомляють Патріоти України.

"Майже всі бортові системи супутника є новими розробками з використанням сучасного комплектування від провідних виробників супутникових компонентів", – заспокоює розробник.

Також на підприємстві повідомили, що запуск на сонячно-синхронну орбіту відбувся через агрегатора ISILaunch за вимогами компанії SpaceX (супутник проходить над будь-якою точкою земної поверхні в один і той же місцевий сонячний час.-ред.). При цьому не роз'яснюється, чи були прийняті достатні заходи обома сторонами, щоб український сателіт не опинився у нічній зоні, чи то був свідомий ризик.

Запуск коштував Україні 1,8 млн доларів. Один мільйон доларів зі цієї суми був витрачений на придбання об'єму під обтічником та ваги корисного навантаження (без систем відокремлення, без систем енергозабезпечення, без вартості послуг, пов'язаних з оформленням імпорту, розмитненням тощо).

Також компанія виправдовується, що для кріплення супутника до ракети-носія не використовувався адаптер виробництва КБ "Південне" (котрий, треба думати, міг запобігти потрапляння "Січі" у зону вічної тіні.-ред.) через відсутність впевненості у позитивних результатах сертифікації.

Нагадаємо, що супутник Січ-2-1 (він же Січ-2-30) використовуватиметься як у цивільній сфері так і для забезпечення питань безпеки України. Через два тижні після запуску виявилося, що супутник залишився на орбіті без енергії.


Батько Усика воював в Афганістані: Боксер розповів про його жахи і головні болі, які не давали жити

вівторок, 31 січень 2023, 10:59

Український чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO, IBO та IBF Олександр Усик (20-0, 13 КО) згадав, як важко було його батькові після участі у війні в Афганістані. Після повернення додому Олександр Анатолійович мав проблеми зі здоров'ям,...

Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...