Врятувати "Січ-2-1": КБ "Південне" починає другу спробу налагодити роботу єдиного українського супутника, котрий вже майже місяць перебуває на орбіті Землі

Як відомо, центру управління польотом досі не вдалося скорегувати орбіту супутника так, щоб майже обезживленному сателіту вистачало світла для штатної роботи сонячних батарей. Наразі світло на панелі потрапляє лише відображеним від Землі

КБ "Південне" відкидає свою провину у некоректній роботі супутника і заявило про поновлення льотних випробувань виведеного на орбіту 13 січня 2022 року ракетою-носієм Falcon 9 виготовленого у Дніпрі супутника Січ-2-1, повідомляють Патріоти України.

"Майже всі бортові системи супутника є новими розробками з використанням сучасного комплектування від провідних виробників супутникових компонентів", – заспокоює розробник.

Також на підприємстві повідомили, що запуск на сонячно-синхронну орбіту відбувся через агрегатора ISILaunch за вимогами компанії SpaceX (супутник проходить над будь-якою точкою земної поверхні в один і той же місцевий сонячний час.-ред.). При цьому не роз'яснюється, чи були прийняті достатні заходи обома сторонами, щоб український сателіт не опинився у нічній зоні, чи то був свідомий ризик.

Запуск коштував Україні 1,8 млн доларів. Один мільйон доларів зі цієї суми був витрачений на придбання об'єму під обтічником та ваги корисного навантаження (без систем відокремлення, без систем енергозабезпечення, без вартості послуг, пов'язаних з оформленням імпорту, розмитненням тощо).

Також компанія виправдовується, що для кріплення супутника до ракети-носія не використовувався адаптер виробництва КБ "Південне" (котрий, треба думати, міг запобігти потрапляння "Січі" у зону вічної тіні.-ред.) через відсутність впевненості у позитивних результатах сертифікації.

Нагадаємо, що супутник Січ-2-1 (він же Січ-2-30) використовуватиметься як у цивільній сфері так і для забезпечення питань безпеки України. Через два тижні після запуску виявилося, що супутник залишився на орбіті без енергії.


В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...

Мешканець Харкова вдарив чоловіка ножем, бо той допомагав його дружині спу

субота, 23 листопад 2024, 8:44

У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...