Системність і графік для дітей можуть бути важкою справою, особливо в наш час, але все ж таки цим не варто нехтувати, попереджають вчені з Університету штату Колорадо (США). Дослідження показують, що дотримання сімейного розпорядку та суворий час сну може допомогти дітям мати здоровіший мозок, передають Патріоти України.
Ні для кого не секрет, що поганий сон може відобразитись на стані здоровʼя, але мало хто уявляє як глобально це впливає і за який короткій термін неспання організм може дати збій діти не виключення, саме тому малечі необхідний стійкий режим.
Нове дослідження Університету штату Колорадо виявило, що діти з бідних сімей, як правило, мають гірший сон і як наслідок — недорозвинений мозок. Така тенденція може вплинути ще більше на розрив між багатими і бідними.
Як виявилось, сім'ї з меншим достатком, як правило ведуть більш неспокійне життя та більш розхлябаний розпорядок дня, саме тому діти в таких умовах мають неспокійний сон.
Вчені визначили, що дотримання графіку у важкі часи може допомогти захистити дітей від шкоди, яку може завдати їх мозку недосип.
Це стосується не тільки сну. виконання домашнього завдання щодня в один і той самий час, постійний ритуал відходу до сну, вечеря всією сім'єю щовечора — все це життєво важливі речі, які можуть допомогти забезпечити дитині хороші звички, а отже, гарний нічний сон.
Вчені зібрали дані про 94 дітей віком від п’яти до дев’яти років із різного походження та виміряли їхній мозок за допомогою МРТ. Вони детально розпитували батьків про їх життя, статус, доходи та сімейні будні.
Аналіз показав, що менш часті сімейні справи були пов’язані з коротшим сном протягом тижня, що згодом було пов’язано зі змінами в структурі мозку дитини.
Ті, хто менше спав, частіше мали тонкі ділянки мозку в мигдалині, а також частини лівої та правої лобової кори. Ці області контролюють навички, пов’язані з мовою, поведінкою, чуттєвим сприйняттям і емоційною обробкою.
Дослідження показало, що діти з бідних сімей, швидше за все, менше сплять і, отже, мають більш повільний розвиток мозку.
Як саме сон може вплинути на розвиток мозку дітей? Результати вчених свідчать, що недостатня кількість сну може бути пов’язана не лише зі структурою мозку, але й з функцією обробки емоцій у дітей. Саме тому стало зрозуміло, чому недостатній сон призводить до більшої вразливості до негативних емоцій в дітей.
Поліція викрила десятки схем незаконного переправлення чоловіків за кордон у 19 областях України. Фігурантам вручили підозри, передають Патріоти України з посиланням на Нацполіцію. Правоохоронці у рамках кримінальних справ провели 270 обшуків. Викрили...
Ветеринари в турецькому місті Стамбулі врятували цуценя, яке в зубах принесла до їхньої клініки бездомна собака. Про це пише видання Anadolu, передають Патріоти України. У районі Бейлікдюзю очевидці були зворушені моментом, який потрапив на камеру віде...