Інна Дружиніна з чоловіком переїхала до польського села Свинярсько і вже на третьому місяці життя тут придбала автомобіль, повідомляють Патріоти України.
"Оскільки ми живемо в селі, то машина була необхідна, щоб їздити в магазини чи виїхати кудись на природу. В Україні мали автомобіль Geely MK, його продали і за виручені кошти вирішили взяти авто тут. У перший раз поїхали на "коміс" - спеціально обладнане місце для продажу авто. Там є вагончик для працівника і, власне, самі машини. Таких комісів дуже багато. Їх можна зустріти і по дорозі або в інтернеті. Першу машину ми обрали буквально за вихідні. Взяли Renault Megane 2003 року, яке коштувало 12тисяч злотих (93тис грн)", - розповідає Інна.
Договір купівлі-продажу оформляють одразу на місці. Раніше з ним можна було їздити. З цього року потрібно переоформити машину на себе та отримати номера. "Протягом двох тижнів потрібно повідомити податкову про купівлю авто і сплатити мито у сумі 2% від вартості машини. Переоформлення робити теж нескладно. Достатньо звернутися в ужонд( міську раду) і отримати новий техпаспорт", - каже Інна.
Коли родина вирішила змінити машину, знову звернулась до комісу. Залишили своє старе авто і з доплатою взяли Audi A3. "Всі операції можна здійснити протягом дня. Не потрібно думати як реалізовувати своє старе авто, бо в Україні то було непросто", - пояснює.
Останній автомобіль Toyota взяли кілька місяців тому у власників в тому ж селі, де самі мешкають. "Останню машину брали під час карантину. І, так як ужонди закриті, чоловік вирішив не займатися сам оформленням. Ми найняли жінку, щоб сплатила мито та отримала за нас техпаспорт та номери. За все разом переплатили десь 450 злотих", - каже Інна.
СБУ затримала «крота» фсб, який влаштувався до оборонного заводу на Одещині, щоб викрасти нові розробки ЗСУ. Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одну спробу російських спецслужб отримати доступ до секретних українських розробок у військовій сфері. ...
На Вінниччині чоловік отримав три повістки, однак ухилився від мобілізації. Через це він постав перед судом. Свою провину громадянин визнав частково, заявивши, що не згоден з висновком військово-лікарської комісії. Суд засудив його до трьох років позба...