Втрата нюху при COVID-19: Лікарі розповіли про руйнівні наслідки для мозку

Вчені заявили про потенційну небезпеку коронавірусу для тканин мозку. Про це повідомляє американський телеканал CNBC, передають Патріоти України.

За словами доктора медицини Скота Готліба, який працює в компанії Pfizer, що є виробником вакцин проти Covid-19, він візуалізував мозок до і після коронавірусної інфекції. Також проведений дослідниками експеримент показав певну втрату мозкової тканини, яка може мати довгострокові наслідки.

Крім того, відповідне руйнування мозкової тканини пояснює, чому пацієнти з Covid втрачають нюх. "Зменшення кількості тканини сталося в областях мозку, які розташовані поблизу місць, відповідальних за запах. Це свідчить про те, що втрата запаху - це лише ефект більш первинного процесу”, - каже медик.

Також доктор додав, що симптоми цього процесу, як-от втрата нюху, можуть минути, але тканина більше ніколи не відновиться, якщо вона справді була знищена в результаті дії вірусу.

Втрата нюху при коронавірусі

Втрата нюху стала яскравим симптомом хвороби COVID-19, тож тепер питати у когось чи не зник нюх або смак, чи нюхати все навколо вдома у разі появи інших симптомів, — цілком нормально.

Здавалося б, втратити нюх не так вже й страшно. Це виглядає дрібницею, особливо якщо порівняти з високою температурою, сильним кашлем чи вбивчою слабкістю, які може спричинити COVID-19. Утім, це зовсім не так. Втрата здатності відчувати запахи, а разом з тим й смаки, може сильно погіршувати якість життя — через брак відчуттів та навіть можливості насолоджуватися їжею.

Скрепи високодуховні: Російські фани почали відписуватися від сторінки актора Пашиніна після прохання про допомогу

понеділок, 20 вересень 2021, 20:44

Російський актор Анатолій Пашинін, який переїхав в Україну ще 7 років тому, залишився без засобів до існування. Раніше на своїй сторінці в соцмережі актор зізнався, що не має заробітків в Україні і фактично живе за рахунок своєї дружини, з якою він одр...

ОАСК стане ще більш "слухняним" Банковій? Брату скандального судді Вовка повідомили нову підозру

понеділок, 20 вересень 2021, 20:22

Брату голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка Юрію Зонтову повідомили нову підозру. Про це повідомляє Центр протидії корупції, зазначають Патріоти України. . Юрій Зонтов вже підозрюється в підбурюванні до надання неправомі...