Вводять в оману і мобілізують: Відомий юрист розповів про хитрощі, на які йдуть співробітники військкоматів

В Україні триває мобілізація - влітку її вчергове продовжили до 15 листопада. Втім, серед військовозобов`язаних є категорії громадян, які мають право на відстрочку призову. Але бувають випадки, коли у військоматах таким правом нехтують. Про це в коментарі ТСН.ua розповів адвокат Ростислав Кравець, передають Патріоти України.

За його словами, на відстрочку можуть претендувати, зокрема, чоловіки з багатодітних родин, особи, які втратили безпосередньо своїх близьких родичів під час російської агресії, ті, хто має інвалідність, броню тощо.

Адвокат зазначає, що підстави відстрочки від мобілізації зазначені в статті 23-ї закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію». Ті, хто підпадає під такі категорії, мають право або відмовитися від мобілізації, або отримати відповідну відстрочку.

«Це особи, які є усиновлювачами, які мають дітей-інвалідів, які самостійно виховують дітей, які не досягли ще 18 років, тобто повноліття», — пояснює Кравець.

В більшості випадків, розповідає юрист, ТЦК дотримуються вимог, однак зустрічаються дуже неприємні випадки, коли військкомати вводять в оману осіб та мобілізують, попри наявність броні чи підстав для відстрочки від мобілізації. Тобто, міфічний «план» по мобілізованим переважає моральні цінності.

«Люди підписують документи і виявляється, що вони дали згоду на мобілізацію і відмовилися від права на відстрочку, і вже готові їхати до військових частин. На жаль, такі випадки також трапляються. Тому перед тим, як підписувати будь-який документ із ТЦК, слід обов'язково прочитати його зміст», — радить фахівець.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...