Дослідники з Онкологічного центру Фреда Хатчінсона в США розкрили новий фактор, що погіршує прогноз для пацієнтів з колоректальним раком, передають Патріоти України.
Згідно з результатами наукової роботи, опублікованими в журналі Nature, бактерія, що живе в порожнині рота, здатна переміститися в кишківник і спровокувати утворення агресивних пухлин.
Вивчивши пухлини колоректального раку, видалені у 200 пацієнтів, вчені виміряли рівні Fusobacterium nucleatum – бактерії, яка, інфікує пухлини. Приблизно в 50% випадків вони виявили, що в пухлинній тканині частіше зустрічаються бактерії тільки певного підтипу.
Тип Fna C2, який проникає в пухлини, набув особливих генетичних особливостей, які дозволяють йому переміщатися з рота через шлунок, протистояти шлунковій кислоті, а потім рости в нижніх відділах шлунково-кишкового тракту.
Пацієнти з колоректальними пухлинами, що містять Fusobacterium nucleatum, мають погану виживаність та найгірший прогноз порівняно з пацієнтами без цього мікроба. Таким чином, терапія та скринінг, націлені на ці мікроорганізми, допоможуть людям, які наражаються на високий ризик розвитку більш агресивного колоректального раку.
Нове масштабне дослідження шокує: занадто довгий сон може вкоротити життя. Лише дві години на добу вирішують долю вашого здоров’я - і навіть життя, передають Патріоти України. Понад 2 мільйони людей. 80 досліджень. Один висновок: сон — це не тільки про...
Супутникове зображення, зроблене NASA, зафіксувало вражаюче виверження вулкана Ключевського на Камчатці, де з кратера здіймалася гігантська річка диму довжиною понад 1600 кілометрів. На фото видно подвійні потоки лави, які нагадують "диявольські роги",...