Про це розповів історик Валентин Бендюг, пише Радіо Трек, передають Патріоти України.
За його словами, можна дуже легко зрозуміти, що прізвище має польське походження. До речі, сьогодні такі родові імена найчастіше зустрічаються в тих регіонах України, що раніше входили до складу Речі Посполитої. Найпопулярнішими серед поляків є прізвища, які мають закінчення "-ський" або "--цький". Зокрема, в цей перелік можна внести Ковалевський, Галицький, Валевський, Потоцький, Вишневський та деякі інші.
Історик впевнений, що такі прізвища спочатку носили лише польські аристократи, щоб показати межу своїх володінь. Згодом такий спосіб утворення родових імен поширився і на українські землі. Тому подібні закінчення почали додавати і до різних прізвиськ, з яких пізніше утворилися прізвища: Хмельницький, Вербицький, Артемівський, Руданський, Іванівський, Задніпрянський, Левицький тощо.
А ще на території тих регіонів України, які раніше входили до складу Речі Посполитої, дуже популярними є родові імена з закінченнями "-ук", "-юк", "-ак", "-чук". Спочатку вони були утворені з так званих хрестильних імен (імена, які давали під час хрещення, щоб у дитини був янгол-охоронець), але потім стали дуже поширеними: Ткачук, Василюк, Гаврилюк, Левчук, Попільнюк, Погребняк, Контратюк тощо.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу. Однак розмір грошової застави їй значно зменшили, повідомляють Патріоти України з посил...
Щонайменше двоє гравців «Решетилівки» не повернулись в Україну після матчу Кубка Виклику проти «Менена» в Бельгії. Про це інформує "Трибуна", передають Патріоти України. Точно відомо, що не повернулись Андрій Оробко і Дмитро Шаврак. За іншими даними, т...