Для багатьох людей, які хочуть позбутися зайвих кілограмів, зниження калорійності їжі є випробуваним і дієвим методом. Проте нові дослідження демонструють, що вплив обмеження калорій може поширюватися далеко за межі зниження ваги, передають Патріоти України.
Згідно з дослідженням, опублікованим у червні 2021 року в журналі Nature, зниження калорій також здатне значно вплинути на стан кишкової мікрофлори людини. Більше про це пише eatthis.com.
Група дослідників з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско (UCSF), очолювана науковцями цього закладу, проводила експеримент на 80 жінках із надмірною вагою та ожирінням, спостерігаючи за їхніми змінами протягом 16 тижнів. Половина учасниць дослідження дотримувалась суворої дієти, споживаючи лише 800 калорій на день, тоді як інші зберігали звичайний режим харчування і вагу.
У групі, що дотримувалася 800-калорійної дієти, дослідники відзначили суттєві зміни в кишковій мікрофлорі, зокрема значне скорочення кількості бактерій у кишечнику. "Дуже низькокалорійна дієта спричинила помітні зміни в мікробіомі кишечника, зокрема загальне зменшення кількості бактерій", – прокоментував Пітер Тернбо, доктор філософії, доцент кафедри мікробіології та імунології UCSF і провідний автор дослідження.
Згодом дослідники провели трансплантацію зразків фекалій учасниць дослідження стерильним лабораторним мишам. Виявилося, що миші, яким ввели зразки фекалій після скорочення калорій, почали втрачати вагу. Основна відмінність між кишковими бактеріями учасниць, що дотримувались дієти, та тих, хто цього не робив, полягала в кількості бактерії Clostridioides difficile, яка зазвичай пов'язана з діареєю та запаленням у травній системі.
"Зазвичай ми очікуємо підвищення рівня запалення або навіть коліту при зростанні кількості C. difficile", – пояснив Тернбо. Однак у цьому дослідженні миші з підвищеним рівнем C. difficile продемонстрували лише незначне збільшення запалення.
Тернбо підкреслив, що результати цього дослідження не є рекомендацією для використання C. difficile як засобу для зниження ваги, проте вони мають велике значення і потребують подальших досліджень. "Нам хочеться глибше зрозуміти, як популярні дієти для схуднення впливають на мікробіом та які наслідки це може мати для здоров’я та виникнення захворювань", – додав він.
У Парижі (Франція) відбулася церемонія вручення Золотого м’яча-2024. Головний приз отримав півзахисник збірної Іспанії та Манчестер Сіті Родрі, який у голосуванні обійшов зірку Реала Вінісіуса Жуніора. Бразилець вважався головним кандидатом, але в підс...
На черговому судовому засіданні у справі митрополита УПЦ МП Лонгина (Михайла Жара), якого судять за розпалювання релігійної ворожнечі, підсудний заявив, що йому стало зле і вимагав викликали швидку допомогу. Відповідне відео опублікували на YouTube-ка...