Ноутбуки можна умовно поділити на три основні підтипи, пише видання Газета, повідомляють Патріоти України. Перший для нескладних та повсякденних завдань. Він потрібен для роботи з офісними програмами і серфінгу в інтернеті. Другий для частих поїздок. Такий ноутбук повинен бути автономний, невеликий та вагою до 2 кг. Третій для складних завдань. Варто обирати тим людям, які займаються фото та відео-обробкою чи геймерам.
- Найперше, на що потрібно звертати увагу при виборі ноутбука - дисплей. Їх підбирають за діагоналлю та покриттям, - говорить контент-менеджер КТС Ірина Тесленко.
- Дисплеї 13,3-14,1 дюймів підійдуть для користувачів, які хочуть невеликий і тонкий девайс. Вони є легкими. Вага таких пристроїв зазвичай не перевищує 2 кілограмів. Чудово підходять для людей, які працюють з презентаціями, таблицями чи для перегляду відео. 15,6 дюймів - найпоширеніша діагональ ноутбуків. Вони є компактними як для роботи вдома так і для транспортування. 17.3 і більше - призначені замінити стаціонарні ПК. Їхня вага більше 3 кілограмів. Через його габарити, подорожувати з таким незручно. Найчастіше його обирають для роботи із графікою чи для ігор.
- Глянцевий екран чудово підійде для користування в домашніх умовах. Він добре відтворює кольори. Проте, якщо на нього потрапляють сонячні промені, через бліки стає складно розгледіти картинку. Таким чином, людина бачить на екрані своє відображення. Матовий варто обирати для роботи в поїздках. Також він підходить для людей, які проводять багато часу за текстами чи таблицями. Йде менше навантаження на очі.
- Основними є два типи - метал і пластик. Алюміній дорогий, але міцний. Він також довго не втрачає зовнішнього вигляду. Дюралюміній - це більш дешевий сплав, який за своїми характеристиками є міцніший за пластик. Пластик/полікарбонат - найбільш популярний вид матеріалу через свою невисоку вартість. Якщо людина обирає ноутбук з яким багато подорожуватиме, то їй найкраще купляти алюмінієвий. Якщо він більшу частину часу стоятиме на столі, тоді підійде і пластик.
- Від процесора. Бюджетні ноутбуки створюють на основі процесорів Інтел Селерон i Пентіум. Вони призначені для нескладної роботи. Наприклад з офісними програмами, для перегляду відео чи новин в інтернеті та інших схожих завдань. Ноутбуки з такими процесорами працюють від 6 до 8 годин. Середньої вартості - Інтел Корі ай 3. Такі процесори варто брати багатозадачним людям. Він дозволяє ноутбуку швидко опрацьовувати декілька операцій водночас. Уже просунуті моделі, однак і найдорожчі є Інтел Корі ай і Корі ай 7. Найкраще підходить для людей, що професійно займаються фото чи відео обробкою.
- Вона обробляє процеси, пов'язані з графікою. Вона потрібні або спеціалістам конкретних сфер, як дизайнерам, фотографам або ж геймерам. Крім цього, вони чудово покращують якість фільмів і відео. Буде незамінною для людей, які працюють із графіками та презентаціями. Їх є два види - інтегрована та дискретна. Перша вже є вмонтованою в ноутбок. Друга - змінна. Інтегрована споживає мало енергії, а тому економить заряд ноутбука. Крім цього, не перегріває ноутбук. Дискретну найкраще обирати для ігор.
- Накопичувачі потрібні для збереження файлів. Так, жорсткий диск є значно дешевший. Якщо ноутбук вийде з ладу, можна відновити інформацію, що на ньому знаходилась. Однак він не такий стійкий до перевезень, як ССД. Крім цього, має рухомі частини, які можуть створювати незначний, але шум при роботі. ССД встановлюють у тонкі ноутбуки, які часто переносять. Йому не страшні жодні вібрації і падіння. Також він є швидший при роботі із даними і дозволяє операційній системі запускатися за секунди. Перевагою є і тиха робота. Проте, у разі поломки, відновлення інформації неможливе.
- Зараз вона є елементом середнього та просунутого сегменту ноутбуків. Якщо людина купила ноутбук, і там підсвітки немає, можна придбати бюджетну USB-лампу, яка освічуватиме зону клавіатури. Також при покупці варто звернути увагу на кількість портів. Їх буває від 2 штук - класично для мишки та флешки чи іншого аксесуара. Зазвичай їх кількість варіюється від 4 до 6 штук. Якщо портів не вистачає, можна купити розгалужувач-адаптер.
- Варто докупити підставку-охолоджувач. З її допомогою можна знизити загальну температуру компьютера на 10-15 градусів. Під час роботи з ноутбуком не треба ставити його ввімкненого на постіль чи килим. Це може призвести до перегрівання. Необхідно щонайменше раз у рік здавати свій пристрій у сервісний центр для профілактики і чистки. Також, при виборі ноутбука варто одразу ж придбати додаткову акустичну систему. Адже власна аудіосистема не дає гарного звуку.
Якщо ви залили ноутбук, перше, що необхідно зробити - знеструмити пристрій. Потрібно відключити його від живлення. Якщо у ноутбука знімний акумулятор, то його потрібно обов'язково витягнути. Друге, видалити рідину з усіх доступних поверхонь. Особливо з клавіатуру, панелі та клавіші. Щоб рідина, яка уже просочилася крізь клавіатуру знайшла вихід, потрібно перевернути ноутбук і покласти його на тканину. Третє, віднести пристрій у сервісний центр. Чим швидше залитий пристрій опиниться у майстрів, тим більше шансів врятувати техніку.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...