Виглядало моторошно та нереально: У нічному небі над Італією з’явилося величезне червоне коло (фото)

Нещодавно в нічному небі над Італією з’явилося величезне червоне коло, яке своїми обрисами нагадувало гігантський НЛО. Химерний диск з'являвся і зникав за долі секунди, створюючи дивне світлове шоу. Попри це фотографу Вальтеру Бінотто вдалося зафіксувати це видовище над містом Поссаньо. Про це повідомляє Live Science, передають Патріоти України.

Величезне коло діаметром близько 360 кілометрів з’явилося над центральною Італією та частиною Адріатичного моря.

Як пояснюють фахівці, це був рідкісний тип стратосферних чи мезосферних збурень, які виникають внаслідок інтенсивної електрифікації грози.

Червоні кільця утворюються, коли електромагнітні імпульси, випромінювані блискавкою, влучають в іонізовану частину верхньої атмосфери, яка простягається від 80 до 644 км над рівнем моря.

Вперше це явище виявили лише в 1990 році завдяки камерам на борту космічних човників NASA. Знімок, зроблений фотографом Бінотто, можливо, найкраще зображення такого кільця, зроблене із Землі.

Ймовірно, цей електромагнітний імпульс був спричиненим сильним штормом поблизу Анкони - міста, розташованого приблизно за 280 км на південний схід від Поссаньо.

Під час цього шторму надзвичайно сильний удар блискавки, принаймні в десять разів сильніший за звичайну блискавку, ймовірно, спричинив електричний удар, який потім вдарив по іоносфері. Заряджені частинки розбурхали атоми азоту, які й випромінюють червонувате світіння.

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...