Виготовлені в РФ та Білорусі: Які ліки можуть стати дефіцитом в Україні (список)

Українці найближчим часом можуть стикнутися з дефіцитом ліків і як наслідок - із загостренням хвороб. Про це попереджає президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

Він наголосив, що після того, як Рада заборонила постачання медпрепаратів з Росії і Білорусі, а заодно й ліки міжнародних компаній, вироблених в інших країнах, МОЗ досі не оприлюднив ліки, які потрапляють під цю заборону.

"Заборонимо, мезим, фестал – будемо менше їсти, німесулін – замінимо. А що робити з ліками для епілепсії? На 2019 рік в Україні було зареєстровано понад 50 тисяч таких хворих", - наголошує Сердюк. - "Гіпертонічна хвороба – мільйони людей приймають ліки які старанно підібрані і тримають тиск в нормі. Порушення ритму серця – терміново знайти кардіолога для заміни ліків, інакше: самостійна заміна - смертельно небезпечна процедура... Підвищений тиск: світова статистика – кожен третій має підвищений тиск. Це знову мільйони людей! Їх здоров’я під загрозою".

За його словами, щоб замінити ліки потрібен час, лікарі, аналізи. Мільйони людей не можуть швидко лягти в лікарні та перебувати в стаціонарі тиждень чи більше, щоб лікарі коректно, згідно з протоколами лікування, підібрали заміну препаратів, дозу, перевірила пацієнтів на алергію.

"Чиновник не буде відповідати за можливі наслідки заміни ліків. А це критично для багатьох хронічних захворювань – від цукрового діабету і до гіпертонічної хвороби", - зазначив Сердюк.

За його словами, в ЄС, кандидатом на вступ до якого ми стали, у випадку можливої відсутності ліків попереджають за 6 місяців.

"Починають інформувати пацієнтів та лікарів і поступово підбирається заміна препарату, його доза, перевіряється ефективність. Як зробити заміну сотень лікарських засобів в Україні, посеред війни, з розірваною логістикою, знищеними чи переповненими лікарнями, аби не втратити життя і здоров'я багатьох тисяч пацієнтів?" – запитує Сердюк.

У США провели експеримент, на який страшно навіть дивитися: Який удар може витримати сховище ядерного реактора (відео)

п’ятниця, 19 серпень 2022, 0:34

Сполучені Штати провели експеримент, який показав, що буде, якщо на атомний реактор впаде літак. Тест провели ще в 1988 році. Але на тлі російського тероризму, який Кремль вчинив на Запорізькій АЕС, в мережі пригадали, як США випробовували стійкість е...

Нова Оленівка: росіяни планують підірвати будівлю в Маріуполі, де судитимуть полонених азовців.

четвер, 18 серпень 2022, 22:34

На мою думку, в якості наявності доказової бази підриву приміщення саме українською стороною, окупанти можуть використати висловлювання ексзаступника голови СБУ Ягуна. До Дня Незалежності України 24 серпня, за оперативною інформацією аналітичного відді...