Виявляється людство започаткувало виноробство ще у кам'яному столітті. У Греції археологи зробили дивовижне відкриття

До цього найстаріші сліди виробництва вина були датовані у 1200 років до н.е.

Археологи виявили найдавніші сліди вина, знайдені в Європі. Артефакти, знайдені на розкопках поселення Дікілі-Таш на півночі Греції, датуються 4300 роком до нашої ери та спростовують наявні дані про спосіб життя людей в період неоліту. Про це пише Greek Reporter.

Грецькі та французькі археологи вже понад 10 років ведуть розкопки в поселенні Дікілі-Таш неподалік сучасного міста Кавала. Археологічні знахідки вказують, що люди жили тут кілька тисяч років, починаючи щонайменше з періоду неоліту (6400–4000 рр. до н.е.).

Як жили люди в період неоліту

Одним із найбільш значних відкриттів є залишки дерев'яних каркасних споруд періоду пізнього неоліту, які дозволяють уявити, які методи будівництва використовували перші жителі поселення.

У ході розкопок було виявлено безліч артефактів віком 6-7 тисяч років, які проливають світло на повсякденне життя мешканців Дікілі-Таша. Серед них кам'яні знаряддя праці, глиняний посуд, розписані амфори, прикраси у вигляді намиста та підвісок, а також унікальний декоративний елемент – глиняна конструкція, що включає задню частину черепа домашнього бика.

Що їли стародавні люди

Дослідники з'ясували, що стародавні люди активно використовували деревне вугілля як паливо та будівельний матеріал. Також були знайдені інші рослинні залишки – зерно та фрукти – які використовувалися у їжу, а також, ймовірно, для виготовлення ліків, палива, будівельного або ткацького матеріалу.

Археоботанічне дослідження підтверджує, що мешканці поселення вже в епоху неоліту інтенсивно використовували плоди фруктових дерев (наприклад, яблуні, груші, сливи та інжир). Але основними рослинними харчами в епоху неоліту та бронзового віку були злаки та бобові: пшениця, ячмінь, сочевиця, горох і гірка віка.

Найдавніше відоме виноробство в Європі

Можливо, найзахопливіше відкриття в Дікілі-Таш — свідчення найдавнішого європейського виноробства. Аналіз залишків у посудинах для зберігання дозволяє припустити, що місцеві жителі виготовляли вино ще у 4300 році до нашої ери.

"Це дивовижне та важливе відкриття", — заявила керівниця розкопок у Дікілі-Таш Димитра Маламіду.

Вона пояснила, що під час розкопок у горщиках була виявлена велика кількість виноградних віджимок, що є доказом стародавнього виноробства.

"Досі ми знали, що люди почали виготовляти та пити вино в бронзовому віці (з 12 століття до нашої ери), але тепер ми дізналися, що технології виноробства були відомі задовго до цього – щонайменше з 4200 року до нашої ери", – поділилася науковиця.

Одні проблеми! ТОП-10 популярних авто, які не проїдуть без поломок навіть 160 тисяч км

п’ятниця, 20 вересень 2024, 23:40

Придбання автомобіля є серйозним фінансовим рішенням, особливо в умовах війни та постійного зростання цін. Надійність машини, що надасть змогу заощадити на ремонті є одним з ключових факторів при її виборі, передають Патріоти України. Експерт в галузі ...

Батько трьох дітей повернувся з Польщі та відмовився від мобілізації: Який вирок виніс суд

п’ятниця, 20 вересень 2024, 21:30

В Україні до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації. На суді він стверджував, що має хронічні захворювання і не може воювати. Про це йдеться у вироку Білопільського районного суду Сумської об...