"Викладачі та студенти обурені, але...": Київський виш відреагував на "мовний" скандал з Євгенією Більченко

У Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова анонсували засідання профспілкового комітету, організації «Просвіта», і комісії з академічної етики, на яких буде обговорюватися позиція викладача філософії та культурології Євгенії Більченко, яка назвала Україну «американської колонією», повідомляють Патріоти України.

«Значна частина студентів, представників студентських самоврядних організацій та професорсько-викладацького складу висловилися за неприпустимість роботи викладача з такими переконаннями в НПУ імені М.П. Драгоманова», - заявив глава Профкому співробітників навчального закладу Іван Горбачук.
При цьому він підкреслив, що не дивлячись на заподіяні іміджу навчального закладу збитки, у ВНЗ планують діяти відповідно до законодавства. Таким чином, після громадських обговорень питання винесуть на засідання Вченої ради університету імені Драгоманова, яка і прийме остаточне рішення про подальшу кар'єру викладача у вищому навчальному закладі.
У свою чергу мовний омбудсмен України Тарас Кремінь упевнений, що в історії з заявами професора Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенії Більченко питання далеко не мовного характеру, а деструктивного, тому допустив необхідність звернення в СБУ. У коментарі LIGA. Life він також нагадав, що Більченко протягом останніх років перебуває в базі «Миротворець» як одна з тих, хто поширює неправдиву інформацію.

Хочуть накивати п'ятами? На Керченському мосту утворилися багатокілометрові затори - майже 2 тис. авто чекають виїзду

субота, 27 червень 2026, 23:30

На Керченському мосту, який з'єднує тимчасово окупований Крим із територією Росії, утворилися великі черги. За даними російського офіційного чату мосту, на виїзд із півострова очікують майже дві тисячі автомобілів, передають Патріоти України. З боку Ке...

Удар по кишені! Українцям перерахують тарифи на воду: Ось скільки коштуватиме кубометр через кілька днів

субота, 27 червень 2026, 23:03

В Україні з 1 липня збільшать тарифи на воду в цілій низці населених пунктів. При тому в деяких містах поорожчання складатиме більше 200%, передають Патріоти України. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. більшість підприємств планує підвищувати тарифи ...