Дослідники із США вперше проаналізували раніше секретні документи двох найбільших американських промислових корпорацій. З'ясувалося, що вони знали про дуже серйозну шкоду речовин, які містяться в їхній продукції, але приховували це. Сполуки, про які йдеться, поширені в різних областях - від одягу до харчопрому, передають Патріоти України.
"Вічними хімікатами" називають перфтороалкільні та поліфторалкильні сполуки (PFAS), які присутні у багатьох споживчих та промислових товарах — шампунях, засобах для чищення, посуді з тефлоновим покриттям, електроніці, упаковках швидкоїжі, косметиці та інших товарах. PFAS включають приблизно 14 тисяч штучно синтезованих речовин. "Вічними хімікатами" їх називають тому, що їхнє руйнування відбувається вкрай повільно — в результаті вони накопичуються у навколишньому середовищі (у воді, ґрунті, навіть у повітрі), у продуктах, а у результаті — у тканинах організму тварин та людей. Багато досліджень показало, що PFAS негативно позначаються на здоров'ї: вони руйнують ендокринну систему, призводять до хвороб печінки, ШКТ, онкопатологій.
Дослідники з Каліфорнійського університету (США) вперше проаналізували секретні документи найбільших хімічних промислових американських корпорацій — DuPont і 3M. Висновки представлені у журналі Annals of Global Health.
Вчені розкрили тактику, за допомогою якої компанії утримували інформацію про токсичність "вічних хімікатів" у секреті, що, своєю чергою, гальмувало прийняття нормативних актів щодо їх використання та призвело до їхнього поширення.
Секретні галузеві документи виявили під час судового процесу, організованого відомим юристом Робертом Біллотом, де обвинуваченим у забрудненні довкілля виступає компанія DuPont. За даними цього розслідування у 2019 році на екрани навіть вийшов художній фільм "Темні води".
Вчені дійшли висновку, що компанія давно мала докази токсичності PFAS, оскільки вона проводила дослідження на внутрішніх органах тварин. Так, ще в далекому 1961 році, згідно зі звітом корпорації, було виявлено, що тефлонові матеріали навіть у малих дозах здатні збільшувати розмір печінки щурів і такі речовини повинні повністю уникати контакту зі шкірою.
У 1980 році в DuPont та 3M дізналися, що у двох із восьми вагітних співробітниць, які працювали на виробництві перфтороктанової кислоти (С-8), народилися діти з уродженими дефектами. Компанія не опублікувала відкриття і не розповіла про нього співробітникам, а наступного року у внутрішній службовій записці говорилося: "Нам невідомо про жодні докази вроджених дефектів, викликаних C-8 в DuPont". Нічого з цього не потрапило ні до наукової літератури, ні до ЗМІ — компанії просто засекретили папери.
Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...
У американському штаті Флорида перехожий помітив алігатора з людськими рештками в пащі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Sky News. . Плазуна розміром майже 4 метри (13 футів) побачив Джамаркус Буллард 22-го вересня. Алігатор перебував у...