Високий ризик оскарження: Чи справді саджають у в'язницю за відмову прийти до ТЦК, - адвокат

Більшість вироків за ухилення від мобілізації ухвалюються зі звільненням від покарання. Про це розповіла адвокат Тетяна Даниленко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передають Патріоти України.

За її словами, суди часто виносять обвинувальні вироки за ухилення від призову, передбачаючи звільнення від виконання вироку, незважаючи на можливість кримінальної відповідальності на строк від трьох до п'яти років. Судові органи можуть призначати більш м'які санкції, враховуючи конституційні права громадян.

Такі справи часто пов'язані з громадянами, які відмовляються від військової служби з релігійних мотивів, які ухиляються як від військової служби, так і від альтернативної.

"Проте суди зазвичай у цій категорії випадків беруть до уваги конституційні права і частіше призначають вирок з випробуванням, що передбачає звільнення від основного покарання за умови, що засуджений не вчинить нового правопорушення", — зазначає адвокат.

Чи можуть посадити до в'язниці за неявку в ТЦК за повісткою

Однак, за словами адвоката, судова практика також включає випадки реальних вироків, водночас формується практика виправдувальних вироків, зокрема коли йдеться про відмову від військової служби з релігійних міркувань.

Аналізуючи заочні вироки, юрист зазначила, що ця система недосконала через високі ризики оскарження. Крім того, заочні вироки часто стають об'єктом апеляцій до Європейського суду з прав людини.

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...