Більшість вироків за ухилення від мобілізації ухвалюються зі звільненням від покарання. Про це розповіла адвокат Тетяна Даниленко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передають Патріоти України.
Такі справи часто пов'язані з громадянами, які відмовляються від військової служби з релігійних мотивів, які ухиляються як від військової служби, так і від альтернативної.
"Проте суди зазвичай у цій категорії випадків беруть до уваги конституційні права і частіше призначають вирок з випробуванням, що передбачає звільнення від основного покарання за умови, що засуджений не вчинить нового правопорушення", — зазначає адвокат.
Однак, за словами адвоката, судова практика також включає випадки реальних вироків, водночас формується практика виправдувальних вироків, зокрема коли йдеться про відмову від військової служби з релігійних міркувань.
Аналізуючи заочні вироки, юрист зазначила, що ця система недосконала через високі ризики оскарження. Крім того, заочні вироки часто стають об'єктом апеляцій до Європейського суду з прав людини.
В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Юрис...
Українці впродовж 2024 року придбали майже 41,7 тис. вживаних легковиків із США. Відносно 2023 року попит зріс на 46%. Про це повідомляє Укравтопром, передають Патріоти України. 41,7 тис. вживаних легковиків із США - це 19% від усіх, вперше зареєстрова...