Під час землетрусу верхні поверхи є найбільш небезпечними. Експерт будівельної галузі, президент Національного експертно-будівельного Альянсу України та групи компаній Win Еxperts Віктор Лещинський попередив, що в момент НП там краще не знаходиться, передають Патріоти України.
В інтерв'ю "Главреду" він зазначив, що монолітно-каркасний будинок ніяк не може зруйнуватися вщент, бо має жорстку основу, каркас. До того ж весь будинок вилитий як одна повноцінна конструкція.
"Адже навіть пряме попадання ракет в такі будинки довело, що руйнується тільки частина певної колони або стіни, але в цілому весь будинок залишається неушкодженим. Така конструкція "скластися" взагалі не може", - пояснив експерт. Також Лещинський підкреслив, що панельні будинки найуразливіші під час землетрусу.
"Що стосується багатоповерхових панельних будинків, особливо старих, то під час потужного землетрусу і великих коливань він "складеться" першим, тому що і підземні поштовхи, і втома металу, що скріплює панелі, зіграють свою фатальну роль", - попередив експерт.
Однак Лещинський нагадав, що під час землетрусу головним залишається правило безпеки, що полягає в необхідності покинути будь-яку будівлю. "Але якщо конструкція будинку стійка до руйнувань, в такому будинку можна залишатися. Якщо ж будівля має певні зауваження, то, звичайно, в ньому або поблизу нього краще не перебувати", - підсумував експерт.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...