Вже має в доробку вірний прогноз: Нобелівський лауреат з біофізики пояснив, чому не варто панікувати через коронавірус

Під час піку епідемії коронавірусу в Китаї нобелівський лауреат Майкл Левітт, американо-британо-ізраїльський біофізик, який викладає структурну біологію в Стенфордському університеті і проводить велику частину свого часу в Тель-Авіві заявляв, що епідемія почне вщухати. Його прогнози справдилися, передає «Calcalist».

За його словами, спочатку рівень зараження вірусом в провінції Хубей збільшувався на 30% кожен день. При таких темпах весь світ повинен був заразитися протягом 90 днів. Але потім тенденція змінилася. Коли 1 лютого Левітт почав аналізувати дані, в Хубеі було 1800 нових випадків кожен день, і протягом шести днів це число досягло 4700.

Вже 7 лютого, говорить він, число нових випадків зараження початок лінійно скорочуватися, при цьому зменшення кількості випадків лише продовжувалося. Це різка зміна кривої позначила серединну точку і дозволила краще прогнозувати, коли закінчиться пандемія. Біофізик прийшов до висновку, що ситуація в усьому Китаї покращиться протягом двох тижнів.

Загалом, каже він, ситуацію можна порівняти з банківськими відсотками – якщо в перший день людина отримує 30-відсоткову ставку на свої заощадження, на наступний день – 29% і т. д.

Зараз Левітт прогнозує, що коронавірус може зникнути з Китаю вже до кінця березня. Учений звернув увагу на те, що кожен пацієнт з коронавірусом в Китаї заражав в середньому 2,2 людини в день. Таке зростання може призвести тільки до катастрофи. Однак тепер, каже він, на тлі суворого карантину носій вірусу буде заражати тільки 1,5 людини кожні три дні, і швидкість зараження буде продовжувати знижуватися.

Сплеск смертності в Італії через коронавірус Левітт пояснює більш високим відсотком літніх людей серед італійського населення, ніж у Китаї, Франції чи Іспанії. Також свою роль грає відкритість італійської культури, в результаті чого вірус передається великій кількості людей. Вчений підкреслює, що Китай виконав велику роботу і зумів отримати повний контроль над вірусом.

“В даний час найбільше мене турбує те, що США повинні ізолювати якомога більше людей, щоб виграти час для підготовки. В іншому випадку це може призвести до ситуації, коли 20000 інфікованих людей одночасно потраплять в найближчі лікарні, і система охорони здоров’я завалиться”, – говорить він.

У Китаї, за його словами, число нових випадків зараження скоро досягне нуля, а Південна Корея вже подолала серединну точку і вже може побачити кінець епідемії. Біофізик звернув особливу увагу на те, що більшості людей, вмираючих від коронавіруса, більше 70 років.

“Бувають роки, коли вирує грип, як в США в 2017 році, коли смертність була в три рази вище звичайного показника. І все ж ми не піддалися паніці. Ось моє послання: ви повинні думати про коронавірус, як про тяжкий грип. Він в чотири-вісім разів сильніше звичайного грипу, і все ж більшість людей залишаться здоровими, а людство виживе”, – резюмував він.

В Україні почав працювати електронний кабінет ВЛК: Що це дає і як скористатися

середа, 2 квітень 2025, 6:22

З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...

Оце так "драма"! У Мексиці двоє працівників похоронних бюро побилися на вулиці через загиблого

вівторок, 1 квітень 2025, 23:40

Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...