Азовське море через значне перевищення температури води, окупували небезпечні отруйні медузи. Як розповів завідувач Зоологічного музею біологічного факультету ЗНУ Олександр Коротя, ще 3-4 роки тому температура води в Азовському морі не піднімалася вище +26 градусів, передають Патріоти України.
"Зараз справи йдуть інакше. Також цього року у воді дуже багато зоопланктону, яким харчуються медузи", - каже біолог. Експерт зазначив, що судячи з міжнародних даних, з кожним роком десь на пів градуса підвищується температура Світового океану. А, отже, теплолюбні організми отримують комфортні умови, у них починається інтенсивне розмноження, з'являється кормова база і вони прекрасно себе почувають.
"Вони скупчуються в тих місцях, де річки приносять органіку, це Кирилівка, Приморськ, Бердянськ, їх там величезна кількість. Але з похолоданням вони поступово відмирають, зиму не переносять. Або мігрують через Керченську протоку в Чорне море, там набагато тепліше, і вони там можуть жити цілий рік", - зазначив Олександр Коротя. До речі, у медуз в природі немає ворогів - ними ніхто не харчується.
"У медуз практично немає ворогів в природі. Ніхто ними не харчується, ніхто не видобуває. Тому, додаємо оптимальну температуру і масу їжі, чого б їм не розмножуватися?",- зазначив біолог. Також експерт розповів, що медузи люблять солону воду і якщо солоність Азовського моря буде знижуватися - вони попрямують до Чорного моря.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...