
Азовське море через значне перевищення температури води, окупували небезпечні отруйні медузи. Як розповів завідувач Зоологічного музею біологічного факультету ЗНУ Олександр Коротя, ще 3-4 роки тому температура води в Азовському морі не піднімалася вище +26 градусів, передають Патріоти України.
"Зараз справи йдуть інакше. Також цього року у воді дуже багато зоопланктону, яким харчуються медузи", - каже біолог. Експерт зазначив, що судячи з міжнародних даних, з кожним роком десь на пів градуса підвищується температура Світового океану. А, отже, теплолюбні організми отримують комфортні умови, у них починається інтенсивне розмноження, з'являється кормова база і вони прекрасно себе почувають.
"Вони скупчуються в тих місцях, де річки приносять органіку, це Кирилівка, Приморськ, Бердянськ, їх там величезна кількість. Але з похолоданням вони поступово відмирають, зиму не переносять. Або мігрують через Керченську протоку в Чорне море, там набагато тепліше, і вони там можуть жити цілий рік", - зазначив Олександр Коротя. До речі, у медуз в природі немає ворогів - ними ніхто не харчується.
"У медуз практично немає ворогів в природі. Ніхто ними не харчується, ніхто не видобуває. Тому, додаємо оптимальну температуру і масу їжі, чого б їм не розмножуватися?",- зазначив біолог. Також експерт розповів, що медузи люблять солону воду і якщо солоність Азовського моря буде знижуватися - вони попрямують до Чорного моря.
Український непереможний боксер, чемпіон світу Олександр Усик може завершити свою кар'єру в найближчі дні. Заяву щодо цього зробив директор його команди Сергій Лапін. За його словами, наразі рішення не було прийнято. Водночас наразі команда Усика веде ...
Стримінговий сервіс HBO Max влаштував вражаючу акцію на честь виходу третього сезону серіалу Дім Дракона — приквела культової Гри престолів. Гігантський дракон пролетів над Лондонським Тауером. Компанія Airstage відтворила Сіракса — одного з найвпізнав...