В Україні вже з 1 липня всі медикаменти за програмою "Доступні ліки" відпускатимуться в аптеках лише за електронним рецептом. Виняток зроблено лише для прифронтових територій, де одержати медпрепарати безкоштовно або з частковою оплатою можна буде і за паперовим рецептом, передають Патріоти України.
Такі зміни передбачено постановою уряду №583. За держпрограмою "Доступні ліки" українці можуть отримати медикаменти для лікування таких хвороб:
Програму адмініструє Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Вона відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків, у разі потреби пацієнт доплачує суму, що залишилася. Програма завжди вимагала надання рецепта, просто з початку повномасштабної війни його можна було показувати у паперовому вигляді.
Можливість використання паперового рецепта в межах програми "Доступні ліки" залишається лише для тимчасово окупованих територій та районів, де ведуться активні бойові дії.
Електронний рецепт на ліки – інструкція, як отримати
Е-рецепти виписуються через електронну систему охорони здоров'я. Для оформлення документа пацієнт має звернутися до лікаря, з яким у нього укладено декларацію.
Важливо! Якщо рецепт потрібен для одержання препарату для лікування хронічного або затяжного захворювання, а також продовження лікування раніше встановленого діагнозу, особистий візит до лікаря не обов'язковий. У такому разі лікар може виписати рецепт під час звернення пацієнта телефоном, поштою або через месенджери. |
---|
Після прийому лікар виписує е-рецепт. У процесі оформлення лікар зобов'язаний перевірити телефон пацієнта, який зазначено в декларації. Для цього медпрацівник називає код мобільного оператора та останні цифри номера.
Коли рецепт оформлено в електронній системі, на вказаний номер пацієнта надходить SMS із двома кодами для отримання ліків в аптеці – 16-значним (номер рецепта) та 4-значним (перевірочний код). Пацієнтам, яким не надійшло повідомлення, лікар може роздрукувати рецепт у вигляді інформаційної пам'ятки.
Маючи номер підтвердження, пацієнт може прийти до будь-якої аптеки, яка приєдналася до програми "Доступні ліки". Там потрібно буде повідомити 16-значний номер рецепта.
Фармацевт повинен насамперед запропонувати клієнту безкоштовні варіанти ліків, потім – з доплатою. Тільки після того, як препарат підібрано, а пацієнт отримав усю інформацію про нього, він називає 4-значний код підтвердження. У такий спосіб відбувається погашення рецепта.
Якщо в аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта і може звернутися в іншу аптеку. Також можна замовити лікарський засіб, щоб його доставили у вибрану аптеку за деякий час.
Український п’ятиборець, учасник Олімпіади 2024 року Владислав Чекан прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство, передають Патріоти України. Чекан відреагував на коментарі до однієї з публ...
30-річна жінка забрала ключ від будинку, який дала на випадок "надзвичайних ситуацій" молодшій сестрі Маї, коли дізналася, що та впустила свого хлопця в її помешкання без дозволу. Про цей досвід авторка історії розповіла на одному з тематичних форумів ...