З 1 липня частину ліків в Україні продаватимуть лише за електронними рецептами: Що потрібно знати

В Україні вже з 1 липня всі медикаменти за програмою "Доступні ліки" відпускатимуться в аптеках лише за електронним рецептом. Виняток зроблено лише для прифронтових територій, де одержати медпрепарати безкоштовно або з частковою оплатою можна буде і за паперовим рецептом, передають Патріоти України.

Такі зміни передбачено постановою уряду №583. За держпрограмою "Доступні ліки" українці можуть отримати медикаменти для лікування таких хвороб:

  • серцево-судинні захворювання;
  • діабет II типу, інсулінозалежний та нецукровий діабет;
  • хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів (зокрема бронхіальна астма);
  • хвороба Паркінсона;
  • епілепсія;
  • імуносупресивні препарати для людей у посттрансплаційному періоді.

Програму адмініструє Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Вона відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків, у разі потреби пацієнт доплачує суму, що залишилася. Програма завжди вимагала надання рецепта, просто з початку повномасштабної війни його можна було показувати у паперовому вигляді.

Можливість використання паперового рецепта в межах програми "Доступні ліки" залишається лише для тимчасово окупованих територій та районів, де ведуться активні бойові дії.

Електронний рецепт на ліки – інструкція, як отримати

Е-рецепти виписуються через електронну систему охорони здоров'я. Для оформлення документа пацієнт має звернутися до лікаря, з яким у нього укладено декларацію.

Важливо! Якщо рецепт потрібен для одержання препарату для лікування хронічного або затяжного захворювання, а також продовження лікування раніше встановленого діагнозу, особистий візит до лікаря не обов'язковий. У такому разі лікар може виписати рецепт під час звернення пацієнта телефоном, поштою або через месенджери.

Після прийому лікар виписує е-рецепт. У процесі оформлення лікар зобов'язаний перевірити телефон пацієнта, який зазначено в декларації. Для цього медпрацівник називає код мобільного оператора та останні цифри номера.

Коли рецепт оформлено в електронній системі, на вказаний номер пацієнта надходить SMS із двома кодами для отримання ліків в аптеці – 16-значним (номер рецепта) та 4-значним (перевірочний код). Пацієнтам, яким не надійшло повідомлення, лікар може роздрукувати рецепт у вигляді інформаційної пам'ятки.

Маючи номер підтвердження, пацієнт може прийти до будь-якої аптеки, яка приєдналася до програми "Доступні ліки". Там потрібно буде повідомити 16-значний номер рецепта.

Фармацевт повинен насамперед запропонувати клієнту безкоштовні варіанти ліків, потім – з доплатою. Тільки після того, як препарат підібрано, а пацієнт отримав усю інформацію про нього, він називає 4-значний код підтвердження. У такий спосіб відбувається погашення рецепта.

Якщо в аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта і може звернутися в іншу аптеку. Також можна замовити лікарський засіб, щоб його доставили у вибрану аптеку за деякий час.

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...