У Чорнобильській зоні відчуження в січні 2020 року помітили птахів, які рідко потрапляють на знімки фотокамер. Відразу декількох лебедів-кликунів побачили на водоймах "Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника", передають Патріоти України.
"Прикраса заповідних водойм. Лебеді-кликуни", - написано на Facebook-сторінці заповідника. Зазначимо, що ці прекрасні птахи відрізняються від знайомих і звичних лебедів-шипунів не тільки розмірами, а й формою і забарвленням дзьоба. Шипуни - більше (8-13 кг), дзьоб у них чорно-помаранчевий з вираженою "шишкою". Кликуни ж формою дзьоба більше нагадують гусака, а забарвлення дзьоба має жовто-чорний колір. Крім того, вони менше - від 7 до 10 кг.
Якщо лебеді-шипуни є перелітними птахами, то кликуни в Україні залишаються на зимівлю. Вони не відлітають з місця постійного проживання з кількох причин: зима в регіоні досить м'яка, без сильних морозів; у місці гніздування досить корму на всю зиму.
Варто відзначити, що Чорнобильська зона відчуження, попри радіаційне забруднення, відновлюється набагато швидше, ніж припускали вчені. В першу чергу це пов'язано з відсутністю людини в регіоні.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій звільнило Максима Остапенка з посади гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» через неналежне використання майна у заповіднику, повідомляють Патріоти України. Йдеться про кав’ярню,...
Все більше українців у Польщі розглядають варіант відкриття власної справи. Проте перед стартом варто проаналізувати ринок і зважити ризики. Є напрямки, де конкуренція настільки висока, що вийти на прибуток без унікальної концепції буде складно. Про це...