Українські водії мають законне право проводити відеофіксацію дій поліції на місці зупинки автомобіля, повідомляє юридична компанія "Дорожній адвокат". Також вони мають право знімати службові посвідчення правоохоронців, передають Патріоти України.
Буває, що заборону на відеозйомку поліція пояснює водіям тим, що така норма міститься в Конституції. Але Конституція забороняє втручання в особисте і сімейне життя людини, а патрульні поліцейські - це державні службовці. Значить, у даному випадку посилання на Конституцію не коректне.
Не правильно в даному випадку посилатися і на закон "Про інформацію", адже там теж йдеться тільки про приватне життя людини або про інформацію, обмежену фізичною або юридичною особою. Інформація про державних службовців не є конфіденційною.
Таким чином, юристи стверджують, що водії мають повне право на місці зупинки свого автомобіля знімати на телефон дії поліцейського. Це навіть рекомендується робити на випадок, якщо потім доведеться в суді оскаржувати рішення правоохоронців.
Народний депутат від "Слуги народу" В'ячеслав Медяник проживає в незадекларованому елітному маєтку під Києвом вартістю близько 1 мільйона доларів, який належить жінці, яка працювала нянею в його родині, передають Патріоти України з посиланням на розсл...
Польща вже кілька місяців блокує поштові відправлення, які прямують з України до країн Європейського Союзу через «Укрпошту». За словами генерального директора компанії Ігоря Смілянського, причини таких дій польська сторона офіційно не пояснює, передают...