В Олевському районі Житомирської області, біля села Хочине, У серпні 2020 року завершилася унікальна археологічна експедиція з підняття древлянського човна на річці Уборть. Про це повідомляє Офіційний сайт Олевської об'єднаної територіальної громади, передають Патріоти України.
У піднятті човна брали участь не тільки археологи, а й місцеві жителі. Розбивка розкопу почалася 5 днів тому, а активна фаза експедиції тривала три дні. Археологи розповіли, що в процесі роботи виникли труднощі.
"Серед завалів мореного дуба древній човен. Човен розчистили - обвалився берег. Будемо починати все знову. Ніс дуже зооморфний", - прокоментував кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України, керівник Житомирської археологічної експедиції Андрій Петраускас.
Довжина човна становить 9 метрів, ширина - 80 сантиметрів. Припущень щодо приблизного віку знахідки поки немає.
У поминальну неділю на кладовищі зустрічається енергія живих і мертвих - небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Проводи, Гробки, а по-церковному - Радониця - це спеціально відведені в православному календарі дні, щоб побувати в місця...
Громадськість вимагає поновити ліцензію на відстріл найбільшого хижака, що через ріст популяції став небезпечним для людей за межами заповідників. У центральній частині Румунії 18-річна туристка загинула, намагаючись утекти від ведмедя. Як повідомляє D...