Після розпаду французької колоніальної імперії смуга Аузу перейшла до Чаду. Війна названа в честь Toyota Hilux, міцного джипа, який використовували збройні сили Чаду для мобільного переміщення військ в боях проти лівійців.
Лівійське угруповання мало цілком сучасне на той момент радянське озброєння, включаючи танки Т-55, БМП-1, вертольоти Мі-24, винищувачі МіГ-23, комплекси ППО. Основною ударною силою ЧНВС були близько 400 позашляховиків - в основному пікапів Toyota Land Cruiser 40 і 70-ї серій, озброєних ПТРК Milan і безвідкатними знаряддями.
Використовуючи партизанську тактику з глибокими обходами і фланговими ударами (благо, пустельна місцевість надавала для цього чудову нагоду), найвищу маневреність і швидкохідність своїх імпровізованих бойових машин, добре знання місцевості, чадці в двох битвах наголову розгромили лівійське угруповання.
Війна закінчилася в 1987 році повною поразкою лівійців, які втратили десяту частину своєї армії, 7500 солдатів були вбиті на полі бою, до того ж чадські війська захопили у лівійців військового обладнання на суму 1,5 млн доларів США. Втрати Чаду становили 1000 убитих солдатів.
Оцінюючи результати боїв, начальник штабу ЧНВС Ахмед Муса-Мі заявив: «Тепер ми знаємо, що краще мати хорошу "Тойоту", ніж Т-55». Фраза стала крилатою в цій частині Сахари, а завершальний етап бойових дій між Лівією і Чадом отримав майже офіційну назву "Війна на "Тойотах".
Виходить так, що і древні римляни до кінця не розібрались у тому, хто були оті завзяті пуни, що ледве не поклали край їхній республіці воєнним генієм Ганнібала і здатністю його сородичів відновлюватись ледве не з попілу. Упродовж понад двох тисяч років...
В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років. Деякі громадяни не підлягають мобілізації з різних причин, тому частина українців не може бути...