Поблизу української арктичної станції "Академік Вернадський" у лютому 2020 року зазначили, що навколо кілька тижнів лежить криваво-червоний сніг. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України в Facebook, передають Патріоти України.
Зазначають, що таке забарвлення снігу надають мікроскопічні снігові водорості. Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.
"Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом усієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати", - йдеться в повідомленні.
Також в Міносвіти зазначили, оскільки, крім зеленого пігменту - хлорофілу, їх клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями, як від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання.
Крім того, "цвітінню" снігу сприяють зміни клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане. Як наслідок - в ньому утворюється все більше яскравих водоростей.
З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і "цвітіння" снігу припиняється. "Цікаво, що таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще й в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах", - пишуть в Міносвіти.
З січня по березень українці придбали майже 47 тис. ввезених з-за кордону вживаних легковиків, що на 16% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє "Укравтопром", передають Патріоти України. Зазначається, що середній вік вживаних...
З 1 квітня в Україні ФОПи (фізичні особи-підприємці) більше не зможуть отримувати післяплату готівкою через "Нову пошту" – усі розрахунки будуть лише безготівковими. Для підприємців це означає необхідність мати офіційний банківський рахунок і дотримува...