У церкві 11 жовтня вшановується пам'ять святого Харитона Сповідника, який жив на території Малої Азії (місто Іконія) в III-IV століттях. Жив він у часи правління імператора Авреліана, відомого своєю неприязню до християн, повідомляють Патріоти України.
Тому, протягом часу перебування його при владі, проводилися масові гоніння відносно прихильників Христа. Під час одного з них і був схоплений Харитон. Язичники жорстоко його побили, після чого кинули до в'язниці, з якої він був звільнений після приходу до влади імператора Тацита. Харитон відправився на Святу Землю, але неподалік від Єрусалиму був схоплений розбійниками, які привели його в свою печеру. Від смерті Харитона врятувала змія, яка отруїла вино своєю отрутою. Розбійники випили його і тут же померли. Харитон залишився жити в печері і побудував там церкву, де склалася своя громада, після чого утворилася Фаранський лавра - перша церква на даній території.
Також 11 жовтня відзначали день Осіннього Николи, протягом якого розповсюджений був звичай збиратися на вечірки - молодь приходила на літні кухні для того, щоб зварити мед. Раніше вдень люди заготовляли сік і заливали їм великі чавуни або котли. Пари також могли йти погуляти вдвох. До світанку обов'язково потрібно було повернутися додому "до меду". Приходили в будинок, де господиня нарізала коровай і заварювала чай, пригощаючи гостей свіжим медом. Саме з цієї причини свято отримало назву Микола-медовар.
11 жовтня селяни побоювалися і намагалися не залишати будинок без необхідності. Тому, здебільшого, займалися домашньою роботою. Не можна було вимітати сміття з хати, оскільки це може призвести до біди.
Дуже небезпечним 11 жовтня вважалося для тих, хто вступає в шлюб. Для того щоб відвести біду, приносили відьмі глечик меду з пирогом. Робили це молоді самостійно і потай від усіх. Вірили, що це задобрить відьму, і тоді вона не зіпсує весілля і не нашле яке-небудь прокляття. Якщо порчу все-таки наводили, то від неї можна позбутися різними способами. Наприклад, могли взяти в праву руку склянку води, а в ліву руку - ніж і прочитати спеціальний замову. Потім ставали на рипучу мостину, яка була в будинку, і випивали заговорений воду. Останній ковток виливали на себе, а ніж потім викидали.
Не можна було 11 жовтня вживати в їжу ягоди, ні сирі, ні оброблені. Говорили, що диявол за три дні до свята плює на всі ягоди, і та людина, яка їх з'їсть, буде хворіти дуже довго.
Народні прикмети на 11 жовтня
Зайці довго забарвлення шерсті не міняють - за прикметами, зима наступить нескоро
Якщо людина народилася 11 жовтня, то її талісманом є гірський кришталь
Вітер 11 жовтня дме з північного боку - зима буде суворою, із західного - сніжною, з південної - м'якою.
Один з найвідоміших механіків на Youtube Скотті Кілмер закликав водіїв захистити компонент автомобіля, який найчастіше викрадають та заміна якого може коштувати космічних грошей, передають Патріоти України з посиланням на Express. Попри те, що сучасні ...
Міністр енергетики та вугільної промисловості України у 2014-2016 роках, а також підозрюваний у гучній «вугільній справі» Володимир Демчишин розлучився з дружиною Уляною. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані судового реєстру. У лип...