З архіву ПУ. Народні прикмети: Чому 26 жовтня ввечері краще не митися і треба бути ввічливими з котами, собаками і жабами

Півень 26 жовтня кукурікає у незвичний для нього час - погода незабаром зміниться.

Ілюстрація: vidpoviday.com

У церкві 26 жовтня вшановують Іверську ікону Пресвятої Богородиці. Вона вважається чудотворною і, згідно з переказами, була написана євангелістом Лукою, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Сьогодні ікона зберігається на території Іверського монастиря в Греції на горі Афон. Існує легенда, що у IX столітті мешканка Ніким, яка побажала врятувати від іконоборців лик богородиці, опустила ікону на дно моря, де вона зберігалася протягом двох століть.

Після цього ченці Іверського монастиря побачили на дні моря відображення лику Богородиці, оточене вогняним стовпом. Після цього Преподобний Гавриїл Святогорець почув голос Богоматері і за її наказом пройшов по воді, витягнув ікону і переніс її в монастир. Однак вранці вони виявили образ Богоматері над воротами обителі. Після цього подібне повторювалося кілька разів. В результаті, ікону вирішили залишити на обраному нею місці.

У цей день було прийнято молитися іконі Іверської Богоматері для захисту від пожеж та інших нещасть. 26 жовтня влаштовували банний день, саме так згодом стали називати свято. Говорили, що, підливаючи настої цілющих трав і пропарюючись за допомогою віника, можна позбутися від хвороб, зміцнити здоров'я, і це дозволяє пережити сувору зиму без недуг.

У народі говорили, що банний дух - це істота, яка ніколи не показується людині, але може нагадати про себе шумом. Банний дух проганяє відвідувачів, які йому не вгодили, може стукати і навіть кидатися каменями в людину.

Також вірили, що банного духа можна побачити, якщо він обернеться, наприклад, у зайця, собаку, кішку, віник або жабу. Називали його Банником і подейкували, що він теж любить купатися. Зазвичай залишали для Банника воду, віник і мило на ніч, щоб він міг спокійно попаритися. Самі ж селяни уникали ходити в лазню вночі і після заходу сонця. Ніколи не залишали в лазні ніяких ікон, а милися, попередньо знявши натільний хрест. Предки намагалися входити в лазню з оглядкою, а при вході просили дозволу у Банника, вибачаючись, що потривожили його.

Народні прикмети на 26 жовтня:

Хмари швидко біжать небом з південної сторони - за прикметами, чекай негоди найближчим часом

Якщо схід сонця йде з-за хмар, то, згідно з прикметами, погода буде дуже мінливою

Півень 26 жовтня кукурікає у незвичний для нього час - погода незабаром зміниться

Рано вранці 26 жовтня півні заспівали - скоро стане тепло.

Забути про дешевий вітчизняний продукт: Українським фермерам стає невигідним вирощування цукрових буряків

субота, 28 листопад 2020, 10:05

Зміна клімату в Україні на більш посушливий змушує аграріїв переглядати перелік культур для вирощування. Зачепило це і цукрову галузь. «Минулого року посіяли 16 га буряка, а зібрали порядку 1,5 тисяч тонн у фізичній вазі. Цього року 23 га, а зібрали у...

Додаємо по тисячі в день: В Україні знов добовий антирекорд захворюваності на COVID-19

субота, 28 листопад 2020, 9:10

В Україні за останню добу зафіксовано 16 294 нових випадки коронавірусної інфекції, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Це новий рекорд по захворюваності COVID-19, зазначають Патріоти України. За даними міністра, станом на 28 листопада ...