З архіву ПУ. Навіщо в СРСР двері оббивали шкірою: Несподівана причина

За часів СРСР важко було знайти під'їзд, де не було б хоч одних "шкіряних" дверей темно-синього або бордового кольору. Під низ шкіри або дерматину люди часто клали наповнювач, а потім гвіздками оббивали його по краях чи всій поверхні дверного полотна. Як повідомляє YandexZen, найчастіше так робили тому, що це було модно. Але ще однією з причин також було переконання, що оббивка дозволяла поліпшити звукоізоляцію і теплоізоляцію в приміщенні, передають Патріоти України.

Популярність такого методу оформлення насамперед була викликана тим, що в СРСР не було великого вибору дверей. Водночас людям просто хотілося зробити так, щоб ті виглядали індивідуальнішими і навіть стильними.

Так, втілюючи в реальність свої дизайнерські рішення, хтось просто перефарбовував двері, а хтось брав шкіру і робив їх не такими як у всіх – дорожчими і багатшими.

Люди були переконані, що це не тільки красиво, але й надійно. Адже таке покриття певною мірою відігравало роль своєрідного чохла. В СРСР було важливо користуватися всім у будинку якомога довше, а за таким принципом простіше було змінити оббивку, ніж двері.

Водночас через те, що двері в квартирах зазвичай були не дуже надійними в плані звукоізоляції і теплоізоляції, люди намагалися зробити так, щоб вони пропускали менше тепла й шуму. Тут на допомогу і приходив дерматин, який із таким завданням справлявся на відмінно. Хоча деякі стверджували, що така оббивка рятує навіть від неприємного запаху.

Батько не хоче повертати тіло на батьківщину: На війні в Україні загинув доброволець з Угорщини

субота, 12 липень 2025, 13:58

На війні в Україні загинув громадянин Угорщини, який воював добровольцем у складі українського підрозділу. Про це 11 липня повідомляє Telex, передають Патріоти України. . Журналісти дізналися, що 21-річний громадянин Угорщини Бенджамін Асер загинув 24...

Непоінформовані водії впадають у ступор: Що означає новий знак на світлофорі

субота, 12 липень 2025, 12:45

Водії в Україні вже давно орієнтуються на спеціальні стрілки на світлофорах, які дозволяють здійснювати повороти або рухатися в певному напрямку навіть при червоному основному сигналі. Незважаючи на загальну зрозумілість такого регулювання, у деяких си...