З архіву ПУ. Навіть фашисти не забороняли говорити російською: Український гуморист раптово назвав мовні квоти злочином (відео)

Ні влада СРСР, ні "фашисти" не забороняли українцям вільно говорити російською чи українською. Сучасна влада України ще гірша, адже "забирає" у людей мову. Такою думкою про мовні квоти в червні 2020 року на каналу "112 Україна" поділився гуморист, учасник дуету "Кролики" Володимир Данилець, передають Патріоти України.

У нинішніх правилах мовлення артист побачив злочин, адже нібито квоти обмежують права людей. Відео бесіди було опубліковано в YouTube.

"В Україні такого ніколи не було, щоб забороняли говорити на тією чи іншою мовою. Навіть фашисти не забороняли говорити російською чи українською, - заявив він. - Нам весь час розповідають, який поганий був СРСР. А ви ще гірші - забираєте у людей навіть мову. Не даєте слухати музику, яку хочуть, слухати гумор, артистів своїх гнобили, виганяєте з країни. Впроваджуєте в українську мову якісь дивні, нікому не зрозумілі слова. Квоти потрібні тільки тим, хто ці квоти вводить. Народу вони не потрібні".

У якості прикладу щодо "незрозумілих слів" Данилець привів село, в якому виріс. "Навіщо брешуть, що Радянський Союз не давав говорити українською мовою? Я з села. Український день починався з бандури, потім йшов гімн України і весь день говорили українською. Мова була чудовою, літературною", - додав він. - А зараз на українському телебаченні дуже багато слів із Західної України. Це діалекти".

Нагадаємо, закон про мовні квоти на телебаченні почав діяти в жовтні 2017 року. Тоді була встановлена квота 75% україномовного контенту для загальнонаціональних каналів і 60% - для місцевих. Законом про державну мову також передбачено в подальшому підвищення квот на українську мову на телебаченні до 90% для загальнонаціональних каналів і 80% - для місцевих. При цьому квотування не забороняло і не забороняє жителям держави в повсякденному житті говорити російською чи іншому зручному мовою.

Буде удар! Німеччина планує скоротити базову соцвиплату - що очікувати українським біженцям

четвер, 3 квітень 2025, 7:50

У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...

Хтось отримав менше за обіцяне, а хтось не отримав нічого: Що дала березнева індексація пенсій в Україні

четвер, 3 квітень 2025, 7:44

Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...