В Україні понад мільйон людей мають онкологічні захворювання, ця цифра зростає щороку. Про це в ефірі ObozTV розповів лікар-онколог Антон Шкіряк. За його словами, сьогодні онкологічний пацієнт абсолютно покинутий державою, передають Патріоти України.
"Наразі ми маємо понад мільйон онкохворих у державі. Ми щороку виявляємо 140 тис. нових випадків. З цих 140 тис. 30 тис. людей помирають протягом першого року. З цих 140 тис. майже 32% не отримують повноцінного спеціального лікування у зв'язку зі своєю недугою, тобто залишаються без медичної допомоги", – розповів Шкіряк.
За його словами, останнім часом працездатні українці все частіше виявляють у себе злоякісні новоутворення. Серед чоловіків лідерські позиції посідає рак легень, а також простати. Серед жінок – рак молочної залози, навколоректальний рак.
"Щороку ми бачимо відсоток, який збільшується. Це епідемія. За п'ять років ми втратили 348 тис. громадян. В тилу, а не на фронті! Це трагедія загальнодержавного масштабу", – наголосив лікар.
Шкіряк перелічив головні чинники зростання онкозахворюваності в Україні: "У нас був Чорнобиль, у нас жахлива екологія, низькокультурне харчування, малорухливий спосіб життя, стресові фактори, які зумовлюють у людей онкологічні процеси".
Експерт підкреслив, що в Україні немає державної програми раннього скринінгу і виявлення онкологічних процесів. Крім того, за його словами, в Україні сьогодні на медицину виділяється менш ніж 3% ВВП, тоді як у розвинених країнах цей показник становить 7,5% ВВП.
Він зазначив, що вартість курсу хіміотерапії варіюється від 4 тис. грн до 50 тис. грн, залежно від препарату. "Ми всі дивилися відкриття нобелівських лауреатів з таргетної терапії нових препаратів, які дозволяють таргетовано влучати чітко в ціль самої пухлини, руйнуючи ДНК-зв'язки. На такі ліки пацієнти витрачають 6-7 тис. доларів за один курс, який щомісяця треба повторювати. Протягом року це 70-80 тис. доларів. Хто в Україні може собі таке дозволити? Одиниці. 32% онкохворих в Україні залишаться без лікування, тому що у них немає можливості піти в аптеку і купити медикаменти", – заявив Шкіряк.
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...
Після звільнення із полону спершу все здавалося ідеальним, але з часом приходить розуміння, що все не так чудово, як здавалося. Поведінка людей навколо стає помітнішою. Ставлення змінюється. Про це розповів в інтерв’ю "Еспресо.Захід" воїн ОЗСП "Азов" і...