«Вінниця» це останній у світі корабель проєкту 1124П — прикордонної версії малих протичовнових кораблів проєкту 1124/1124М «Альбатрос». Кораблі проєкту 1124П будувалися серією у 12 корпусів для прикордонних частин КДБ СРСР, після розпаду Радянського Союзу, Україна отримала два прикордонних сторожових корабля (ПСКР) цього проєкту, це «Ізмаїл» та «Дніпро».
ПСКР «Дніпро» був закладений 23 грудня 1975-го року на Зеленодольському СБЗ (заводський №775), спущений на воду 12 вересня 1976 року.
31 грудня того ж року увійшов у 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року, коли перейшов до морських частин Держкомітету з охорони кордонів (нинішня Державна прикордонна служба).
У січні 1996 року прикордонний сторожовий корабель «Дніпро» був переданий Військово-Морським Силам та отримав нову назву «Вінниця».
З моменту передачі до складу національного флоту брав активну участь у низці міжнародних навчань, «Кооператив партнер—1996», «Класика—96», «Фарватер миру—99», «Кооператив партнер—2000», «Sea Breeze – 2002», «Фарватер-Форпост—2002» та низці інших.
У 2007 році року корабель потрапив у шторм, був пошкоджений форштевень, з того часу перебував в ремонті в Севастополі. Через технічний стан корпусу, а також не працюючі системи та озброєння корабля, потреба у ремонті головної енергетичної установки, корабель планували списати до кінця 2013 року.
Згодом плани змістили і після російської агресії у 2014 році, разом із окупацією Криму та захопленням 80% плавскладу ВМС ЗС України, корабель залишався у бойовому складі флоту.
Впродовж 2017-2018 року «Вінниця» знаходилась у плавучому доці судноверфі «Україна», але капітальний ремонт не проводився та з того часу визначались з майбутньою долею корабля.
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...