З магнітами на лічильнику краще не "гратися"! Ось за українців почали штрафувати на суму до 100 тисяч грн

Схоже, через неможливість підвищити низку тарифів, уряд вирішив закрутити гайки для більшості споживачів, передають Патріоти України.

Зокрема, споживачів зобов'язали проводити регулярну повірку лічильників, а також посилили штрафи за будь-яке порушення. У разі невиконання цієї вимоги або перешкоджання діям контролерів, користувач може понести серйозну відповідальність. Про це пише видання «На пенсії».

Щодо газових лічильників, то штрафи можна отримати, якщо:

- самовільно провести газопровід,

- відновити відключене газопостачання без дозволу,

- підключити додаткові газові прилади,

- пошкодити лічильник,

- втрутитися в роботу облікових приладів, зокрема зірвати пломбу.

Втручання в роботу лічильника або його самостійний демонтаж карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком доходів, тобто 850 — 3 400 грн.

Перешкоджання перевірці обкладається штрафом від 50 до 150 неоподатковуваних податком доходів, тобто штраф від 850 — 2 550 грн.

Самовільне пошкодження пломби може обійтися порушнику у 100 000 грн, оскільки, окрім штрафів, потрібно буде оплатити ще й нелегітимне використання газу.

Щодо лічильників води, то штраф можуть накласти за:

- використання води в обхід лічильника,

- самостійний демонтаж облікових приладів,

- пошкодження або втручання в роботу лічильника,

- недопуск контролера до перевірки.

Про пошкодження лічильника або пломби на ньому необхідно терміново повідомити постачальника послуг. В іншому випадку штраф за зрив пломби, буде розрахований на основі десятикратного обсягу споживання.

Магніт на водомірі може обійтися в тисячі гривень, адже штраф нараховується за кожен день з моменту останньої перевірки, а стягнення за день може досягати 500 грн. Порушення антимагнітної пломби може коштувати до 20 000 грн.

Демонтаж приладу обліку або втручання в його роботу карається штрафом у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних податком доходів. Підключення без лічильника розраховують за пропускною спроможністю труби на добу і точною датою підключення.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...