Українка Ірина Руц може потрапити за ґрати в Бельгії за те, що намагалася повернути на Батьківщину свою дитину, викрадену батьком-французом ще в квітні 2019-го. Про це глава правління Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко пише на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
За його словами, в іншій бельгійської в'язниці утримується чоловік молодої жінки, який усиновив дитину Ірини від першого шлюбу, після того, як суд позбавив батьківських прав біологічного батька-француза.
Друзенко розповів, що бельгійське "правосуддя" загрожує довічним батькам дитини, яку вони намагалися повернути додому після того, як правоохоронна система Франції не змогла покарати Дюамеля Крістофа, колишнього заступника директора Французького інституту в Україні, який в травні 2019-го скористався дипломатичним статусом і вивіз у багажнику авто з дипномерами сина Луї Віталія Дюамеля за межі України.
За офіційним запитом України дитина перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, але це не заважає Франції захищати права біологічного батька Луї, який проживає під Парижем з матір'ю і сином, пише Геннадій Друзенко.
За його словами, МЗС і Мін'юст України - в курсі проблеми. Нацполіція веде досудове розслідування у справі викрадення дитини, яка є громадянином України, і незаконного вивезення її за кордон, але за більш, аніж два роки жодних зрушень у справі так і не відбулося.
Друзенко звернув увагу на дивні нестиковки в справі про затримання українців:
Орендований автомобіль, в якому їхали Ірина, її чоловік і Луї, зупинили в Бельгії за 8 хвилин до того, як заяву про "викрадення дитини" було зареєстровано у французькій поліції.
Хоча чоловік Ірини зупинився на вимогу поліції і вимкнув двигун, бельгійські поліцейські направляли на українців зброю.
Європейський ордер на арешт був виписаний тільки наступного дня.
Під час касаційного оскарження законності затримання в Брюсселі прокурор Генпрокуратури Бельгії як аргумент на користь необхідності тримати Ірину з чоловіком під вартою сказав, що вони "вкрали" дитину на викраденому авто. Хоча орендований автомобіль було оголошено в розшук тільки на восьмий день після арешту Ірини та її чоловіка.
Юрист подякував главі МЗС України Дмитру Кулебі за те, що він взяв ситуацію під особистий контроль, і всім, хто допомагав в останні два роки добиватися справедливості і відновлення прав Ірини.
Він заявив, що Європа має зрозуміти: українці не є громадянами другого сорту, ми вміємо відстоювати свої права і не кидати в біді один одного. "Тому я прошу долучитися до цього кейсу всіх, хто може допомогти Ірині, її дитині і чоловікові якомога швидше повернутися на Батьківщину. А французькому злочинцю, який вважає, що дипломатичний статус дозволяє викрадати українських дітей і вивозити їх в багажнику за кордон, треба понести заслужене покарання", - підкреслив глава правління Центру конституційного моделювання.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...