За те, що намагалися повернути собі... власну викрадену дитину: Українцям у Бельгії загрожує довічне ув'язнення (фото)

Ірину Руц часто бив чоловік-француз. Фото: соцмережі.

Українка Ірина Руц може потрапити за ґрати в Бельгії за те, що намагалася повернути на Батьківщину свою дитину, викрадену батьком-французом ще в квітні 2019-го. Про це глава правління Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко пише на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, в іншій бельгійської в'язниці утримується чоловік молодої жінки, який усиновив дитину Ірини від першого шлюбу, після того, як суд позбавив батьківських прав біологічного батька-француза.

Друзенко розповів, що бельгійське "правосуддя" загрожує довічним батькам дитини, яку вони намагалися повернути додому після того, як правоохоронна система Франції не змогла покарати Дюамеля Крістофа, колишнього заступника директора Французького інституту в Україні, який в травні 2019-го скористався дипломатичним статусом і вивіз у багажнику авто з дипномерами сина Луї Віталія Дюамеля за межі України.

За офіційним запитом України дитина перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, але це не заважає Франції захищати права біологічного батька Луї, який проживає під Парижем з матір'ю і сином, пише Геннадій Друзенко.

За його словами, МЗС і Мін'юст України - в курсі проблеми. Нацполіція веде досудове розслідування у справі викрадення дитини, яка є громадянином України, і незаконного вивезення її за кордон, але за більш, аніж два роки жодних зрушень у справі так і не відбулося.

Друзенко звернув увагу на дивні нестиковки в справі про затримання українців:

Орендований автомобіль, в якому їхали Ірина, її чоловік і Луї, зупинили в Бельгії за 8 хвилин до того, як заяву про "викрадення дитини" було зареєстровано у французькій поліції.

Хоча чоловік Ірини зупинився на вимогу поліції і вимкнув двигун, бельгійські поліцейські направляли на українців зброю.

Європейський ордер на арешт був виписаний тільки наступного дня.

Під час касаційного оскарження законності затримання в Брюсселі прокурор Генпрокуратури Бельгії як аргумент на користь необхідності тримати Ірину з чоловіком під вартою сказав, що вони "вкрали" дитину на викраденому авто. Хоча орендований автомобіль було оголошено в розшук тільки на восьмий день після арешту Ірини та її чоловіка.

Юрист подякував главі МЗС України Дмитру Кулебі за те, що він взяв ситуацію під особистий контроль, і всім, хто допомагав в останні два роки добиватися справедливості і відновлення прав Ірини.

Він заявив, що Європа має зрозуміти: українці не є громадянами другого сорту, ми вміємо відстоювати свої права і не кидати в біді один одного. "Тому я прошу долучитися до цього кейсу всіх, хто може допомогти Ірині, її дитині і чоловікові якомога швидше повернутися на Батьківщину. А французькому злочинцю, який вважає, що дипломатичний статус дозволяє викрадати українських дітей і вивозити їх в багажнику за кордон, треба понести заслужене покарання", - підкреслив глава правління Центру конституційного моделювання.

Ми ніколи не погодимося на капітуляцію: Українська громадськість звернулася до Джо Байдена напередодні зустрічі президентів США та Росії

понеділок, 6 грудень 2021, 19:57

Українські громадські діячі, політики, представники інтелігенції, народні депутати, правозахисники та інші звернулися до президента США напередодні його зустрічі в режимі відеоконференції із президентом РФ Володимиром Путіним, зазначають Патріоти Украї...

Не схотів гроші брудних істот: У Києві таксист висадив пасажирів, які ненавидять українську мову (відео)

понеділок, 6 грудень 2021, 19:26

П'яна жінка вимагала, щоб з нею спілкувалися російською. У Києві таксист вирішив висадити пасажирів після того, як жінка заявила в салоні автівки, що ненавидить українську мову. Відео інциденту опублікував Telegram-канал "Реальний Київ", зазначають Пат...