"Заботился о каждом подопечном, как родной отец. Он был таким во всем": Соня Кошкіна поділилася зворушливою історією про покійного Андрія Гергерта

У соціальних мережах хвиля скорботи після звістки про смерть командира 8-го окремого батальйону "Аратта" Української добровольчої армії: Андрій Гергерт ("Червень") помер від онкологічного захворювання у віці 42 років. Журналістка Соня Кошкіна написала пронизливе повідомлення в своєму телеграм-каналі, розповівши прощальну історію про видатного українського героя. Кошкіна розповіла, як познайомилася з Гергертом в 2018 році в Маріуполі. Патріоти України пропонують вам прочитати її допис. Далі - мовою оригіналу.
- Ми зараз заїдемо спочатку в одне місце - потрібно ліки завезти. Я спеціально в Маріуполь за ними виїжджав - потягом передавали. У мене боєць на онкологію захворів. Молодий ще зовсім хлопець, з простої родини, ми всі за нього боремося, - скороговоркой выпалил Андрей Гергерт, когда я чуть ли не на ходу запрыгнула к нему в машину. - А потім вже на базу, до наших, під Урзуф.
Это были первые его слова после «вітаю!», которые я услышала. Таким и запомнила. Командир, который сам лично достаёт лекарства для рядового. Заботится о каждом подопечном, как родной отец (пафос, но правда). Он был таким во всем. В самых мелких мелочах. Невероятной смелости, крепости духа, отваги человек. Патриот. Честный, порядочный, прямолинейный.
Я узнала о его болезни практически случайно. А ведь он болел уже давно. Но сам, разумеется, о помощи не просил. Зато продолжал заботиться о других. Узнав, вспомнила тот солнечный день в Мариуполе. Круг замкнулся. Что-то защемило под ложечкой. Но я, конечно, гнала дурные мысли вон.
- Так, онко - це дуже неприємно, але я справлюся. Є чітке розуміння плану лікування. Мені до своїх повертатися потрібно. До перемоги щоб. Так що ти не журись! - говорил, когда общались последний раз.
Звонил, чтоб поблагодарить за новость на Lb.ua - о сборе денег на лечение. Честно: я сделала ее без спросу. Знала, что если спрошу - запретит. И просто взяла ответственность на себя.
- Гей, не журись! Чуєш?! Розкажи краще, як мала, ходить вже?

У него своих осталось четверо. Ему было сорок два. Почитайте его интервью. Мы записали его в тот солнечный день в Мариуполе. Запомните Андрея таким. Сильным. Крепким. Настоящим. Он победил. И вернулся к своим. В небесное воинство. Слава тебе, Герой! Спи спокойно, друг.

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...

Анти-антибіотик: Вчені знайшли новий диво-препарат

субота, 5 грудень 2020, 0:21

Поступово список дієвих антибіотиків скорочується, і на горизонті знову може нагадати про себе "темна епоха медицини". Відкриття антибіотиків стало одним з найважливіших досягнень людства за ХХ століття, проте десятки років надмірного застосування прив...