Минула весна спантеличила українців однією особливістю. У багатьох регіонах люди помітили практично повну відсутність хрущів. Зазвичай у травні ці жуки літають у досить великих кількостях і нерідко навіть залітають в оселі. Але тільки не цьогоріч, передають Патріоти України.
В середньому хрущ живе 3-5 років. Основну частину чого часу від проводить у землі у вигляді личинки. І лише 30-40 днів є у комахи на те, щоби вийти на поверхню у вигляді дорослого жука і розмножитись.
Саме через це рік від року кількість хрущів відрізняється. Коли личинки дозрівають, їх виходить на поверхню значно більше, ніж у рік, коли вони перебувають у спокої. Також ентомологи вирізняють популяційні хвилі цих комах. Це природний процес, через який в різних регіонах спостерігається різна кількість хрущів. Вливати на це можуть кліматичні умови – температура та вологість. "Бувають випадки, зокрема, як кілька років тому, що хрущі просто не вилітали в травні, тому що було холодно. Вони зробили це аж у вересні", – розповіла Драб.
Ще один важливий чинник – це склад ґрунту в кожному окремому регіоні. Там, де земля глиниста, комахам важко відкладати яйця, а от у піщаних ґрунтах цей процес відбувається значно легше.
Ще однією причиною, яка могла вплинути на те, що цього року хрущів було так мало, ентомологиня назвала повені, які минулої весни трапились у різних частинах України. Це ускладнило комахам, які перейшли у стадію лялечки, зліт у повітря.
Драб заспокоїла тих, хто переживає за долю цих жуків – попри те, що дорослих комах ми у травні не побачили, у ґрунті перебуває багато їхніх личинок. Отже, зникнення хрущам не загрожує. Тим більше, що це жуки, які легко адаптуються до нових умов і швидко відновюють популяцію.
"Хрущі – це шкідники. Їхні дорослі особини їдять листя дерев у садах і парках. Личинки харчуються корінням рослин, що призводить до їх загибелі. Та все ж вони запилюють рослини. Ними харчуються багато птахів, ящірок, рептилій і їжаків" – пояснила вчена.
Вона також розповіла, що сам жук є ситним кормом для птахів та тварин, які його їдять, адже у хрущах міститься багато протеїну. До того ж, личинки хруща є хорошою наживкою для риболовлі. Отже користі від цих жуків справді чимало.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...