Минула весна спантеличила українців однією особливістю. У багатьох регіонах люди помітили практично повну відсутність хрущів. Зазвичай у травні ці жуки літають у досить великих кількостях і нерідко навіть залітають в оселі. Але тільки не цьогоріч, передають Патріоти України.
В середньому хрущ живе 3-5 років. Основну частину чого часу від проводить у землі у вигляді личинки. І лише 30-40 днів є у комахи на те, щоби вийти на поверхню у вигляді дорослого жука і розмножитись.
Саме через це рік від року кількість хрущів відрізняється. Коли личинки дозрівають, їх виходить на поверхню значно більше, ніж у рік, коли вони перебувають у спокої. Також ентомологи вирізняють популяційні хвилі цих комах. Це природний процес, через який в різних регіонах спостерігається різна кількість хрущів. Вливати на це можуть кліматичні умови – температура та вологість. "Бувають випадки, зокрема, як кілька років тому, що хрущі просто не вилітали в травні, тому що було холодно. Вони зробили це аж у вересні", – розповіла Драб.
Ще один важливий чинник – це склад ґрунту в кожному окремому регіоні. Там, де земля глиниста, комахам важко відкладати яйця, а от у піщаних ґрунтах цей процес відбувається значно легше.
Ще однією причиною, яка могла вплинути на те, що цього року хрущів було так мало, ентомологиня назвала повені, які минулої весни трапились у різних частинах України. Це ускладнило комахам, які перейшли у стадію лялечки, зліт у повітря.
Драб заспокоїла тих, хто переживає за долю цих жуків – попри те, що дорослих комах ми у травні не побачили, у ґрунті перебуває багато їхніх личинок. Отже, зникнення хрущам не загрожує. Тим більше, що це жуки, які легко адаптуються до нових умов і швидко відновюють популяцію.
"Хрущі – це шкідники. Їхні дорослі особини їдять листя дерев у садах і парках. Личинки харчуються корінням рослин, що призводить до їх загибелі. Та все ж вони запилюють рослини. Ними харчуються багато птахів, ящірок, рептилій і їжаків" – пояснила вчена.
Вона також розповіла, що сам жук є ситним кормом для птахів та тварин, які його їдять, адже у хрущах міститься багато протеїну. До того ж, личинки хруща є хорошою наживкою для риболовлі. Отже користі від цих жуків справді чимало.
В Україні набирає обертів практика блокування банківських рахунків та арешту майна громадян, які проігнорували мобілізаційні правила та не сплатили штрафи, зазначають Патріоти України. За інформацією Міністерства юстиції, лише на Полтавщині територіаль...
На території Росії знайшли найбільший алмаз в історії країни. Про це повідомила компанія АЛРОСА в четвер, 8 травня. Кристал фантазійного бурштинового кольору вагою 468,3 карата та розміром 56х54х22 міліметра був добутий на копалинах Якутії, передають П...