Подія відбулася за участі дипломатичних представництв Литви та Польщі, військових, почесних гостей. Ініціаторами та виконавцями проєкту виступили скульптори Борис Крилов, Олесь Сидорук та засновник ливарної майстерні Ігор Давидов. Консультант та куратор акції — Любомир Михайлина. Шрифт для барельєфа розробив відомий каліграф та шрифтар Олексій Чекаль.
Захід приурочено до знаменитої битви під Оршею. 8 вересня 1514 року об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів під орудою їхнього царя Василя ІІІ.
У межах заходу відбувся молебень за перемогу України під проводом отця Іоанна, за участі білоруського полку ім. Кастуся Калиновського у складі ЗСУ та військовослужбовців – учасників програми “Духовне відновлення культурою”.
Барельєф князю Острозькому встановлено на північному фасаді Успенського собору. Історія тісної міжнародної співпраці Заповідника із литовськими партнерами щодо вшануванням династії князів Острозьких триває майже 10 років за ініаціативи Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула Литовської Республіки в Луганській області. Коштом цієї організації подібні барельєфи вже встановлено у Литві і Польщі.
Військовим курсантам в Україні піднімуть виплати з травня 2025 року. Сума буде складати від 8 до 20 тисяч гривень, передають Патріоти України з посиланням на Telegram народного депутата Олексія Гончаренка. За словами прем'єр-міністра, відповідь якого ц...
Експертна група з Великої Британії та Норвегії провела масштабне наукове дослідження, щоб визначити, як особистісні характеристики людини впливають на рівень її доходу. Результати експерименту показали, що деякі якості характеру сприяють фінансовому ус...