Захочуть возз'єднатися зі своїми сім'ями: Соціолог заявив, що на Україну чекає нова хвиля еміграції після війни

За межі України після початку повномасштабного вторгнення РФ виїхали мільйони українців, і це – не межа. Після закінчення війни неминуче відбудеться ще одна хвиля еміграції: до дружин та дітей поїдуть чоловіки, які наразі виїхати не можуть.

Тож не виключено, що Україні доведеться активно залучати робочу силу з країн третього світу. Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Попри виїзд за кордон мільйонів українців, більшість серед яких – це жінки та діти, а також загибель на фронті українських воїнів, проблема диспропорції, яка може виникнути, за оцінками експерта, поки не є дуже значною.

Однак він прогнозує ще одну потужну хвилю міграції, яка негативно вплине на демографічну ситуацію у нашій державі.

"Проблема полягає в тому, що після закінчення війни буде ще одна хвиля еміграції. Бо до тих трьох мільйонів українок, які залишаться у Європі, які там укорінилися, приїдуть чоловіки, які не можуть виїхати зараз. Їх може бути 1-1,5 мільйона, важко це точно оцінити, необхідно детально дивитися їхню вікову структуру. Таким чином, ситуація в Україні може погіршитися", – наголосив Паніотто.

Він додав, що після війни та прогнозованої нової хвилі еміграції наша держава може бути змушена піти шляхом ЄС, залучаючи робочу силу з країн третього світу.

"Мене особливо турбує ситуація з можливою соціальною напругою, яка виникає щодо тих груп людей, які зараз не в Україні. Це люди, які перебувають у Європі як біженці, та люди, які перебувають на окупованих територіях. Справа в тому, що виникає негативне ставлення до них поки що більшою мірою в соціальних мережах. Ці люди все бачать, вони перебувають у тих самих соціальних мережах. І це посилює небажання повертатися, тому що деякі з них думають, що, повернувшись, вони будуть у певному сенсі неповноцінними людьми, до них буде упереджене ставлення", – вважає експерт.

Водночас поточні соціологічні дослідження, за його словами, свідчить, що наразі ставлення до біженців у Європі та співвітчизників в окупації серед українців на підконтрольних територіях залишається "більш-менш нормальним". Набільшу поблажливість опитані демонструють до жінок, що виїхали з дітьми.

"Але мені здається, що нам у будь-якому разі вигідно, щоби повернулися саме ці люди, незважаючи на те, що про них часто пишуть "нам не потрібні ці зрадники" тощо. Це емоційна реакція на ситуацію, але для нас краще, щоби повернулися українці, а не замінювати їх людьми з інших етнічних груп з інших країн", – підкреслив соціолог.

Одні проблеми! ТОП-10 популярних авто, які не проїдуть без поломок навіть 160 тисяч км

п’ятниця, 20 вересень 2024, 23:40

Придбання автомобіля є серйозним фінансовим рішенням, особливо в умовах війни та постійного зростання цін. Надійність машини, що надасть змогу заощадити на ремонті є одним з ключових факторів при її виборі, передають Патріоти України. Експерт в галузі ...

Батько трьох дітей повернувся з Польщі та відмовився від мобілізації: Який вирок виніс суд

п’ятниця, 20 вересень 2024, 21:30

В Україні до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації. На суді він стверджував, що має хронічні захворювання і не може воювати. Про це йдеться у вироку Білопільського районного суду Сумської об...