Днями раптово припинив роботу мобільний додаток Kyiv Smart City, а усі послуги, які він пропонував, без попередження перенесли у новий сервіс "Київ Цифровий". Експерт із цифрової безпеки Павло Бєлоусов припускає, що Kyiv Smart City просто "посунули" конкуренти, а самі кияни навряд чимось ризикують, передають Патріоти України.
"Є міська організація, яка займається обчислювальними технологіями і має різні бази данних ГІОЦ (Головний інформаційно-обчислювальний центр, - Gazeta.ua). Відповідно надають доступ до них багатьом структурам, зокрема й нашому столичному додатку. ГІОЦ Kyiv Smart City від цієї бази відключив, а свій сервіс додав. Тобто Kyiv Smart City не мав власної бази данних, ніякої інформації про людей не зберігав, а лише користувався тією, що існувала. Тому киянам хвилюватися нічого. Проблема в тому, що це сталося раптово. Без пояснень усе перестало працювати, чим налякало людей і зменшило їхню довіру", - говорить Бєлоусов.
Попри все, експерт радить українцям бути обережними, реєструючись на різних сайтах. Вказувати найменше інформації про себе. "Якщо для повноцінного функціонування якогось сервісу достатньо лише електронної пошти, не пишіть зайвого. Вимагають номер телефону - вкажіть окремий, до якого не прив'язаний банкінг чи інші важливі сервіси. Якщо ваші дані опинилися у злочинців або в публічному доступі, то із цим нічого не зробиш. Вихід - замінити усе, що можна: пошту, номер телефону, паролі або навіть перевипустити паспорт, якщо впевнені, що дані із нього мають зловмисники".
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...