Днями раптово припинив роботу мобільний додаток Kyiv Smart City, а усі послуги, які він пропонував, без попередження перенесли у новий сервіс "Київ Цифровий". Експерт із цифрової безпеки Павло Бєлоусов припускає, що Kyiv Smart City просто "посунули" конкуренти, а самі кияни навряд чимось ризикують, передають Патріоти України.
"Є міська організація, яка займається обчислювальними технологіями і має різні бази данних ГІОЦ (Головний інформаційно-обчислювальний центр, - Gazeta.ua). Відповідно надають доступ до них багатьом структурам, зокрема й нашому столичному додатку. ГІОЦ Kyiv Smart City від цієї бази відключив, а свій сервіс додав. Тобто Kyiv Smart City не мав власної бази данних, ніякої інформації про людей не зберігав, а лише користувався тією, що існувала. Тому киянам хвилюватися нічого. Проблема в тому, що це сталося раптово. Без пояснень усе перестало працювати, чим налякало людей і зменшило їхню довіру", - говорить Бєлоусов.
Попри все, експерт радить українцям бути обережними, реєструючись на різних сайтах. Вказувати найменше інформації про себе. "Якщо для повноцінного функціонування якогось сервісу достатньо лише електронної пошти, не пишіть зайвого. Вимагають номер телефону - вкажіть окремий, до якого не прив'язаний банкінг чи інші важливі сервіси. Якщо ваші дані опинилися у злочинців або в публічному доступі, то із цим нічого не зробиш. Вихід - замінити усе, що можна: пошту, номер телефону, паролі або навіть перевипустити паспорт, якщо впевнені, що дані із нього мають зловмисники".
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...