Замість згорілого даху Нотр-Дам де Парі фруктовий сад: У Франції представили проект реставрації історичного собору

пожежа в соборі Паризької Богоматері почалася ввечері 15 квітня, її вдалося повністю загасити лише вранці 16 квітня. Вогонь знищив шпиль, більшу частину покрівлі.

КИЇВ. 12 травня. УНН. Паризьке архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures запропонувало екологічну концепцію реконструкції даху собору Паризької Богоматері, зруйнованого в результаті пожежі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на CNN.

Проект під назвою "Палінгенез" розробив Вінсент Каллебаут. Фірма пропонує новий дах зі скла, дуба та вуглецевого волокна, який з'єднується "одним вигнутим ходом олівця" з похилим шпилем, а вінчатиме дах півень, знайдений серед уламків після пожежі. Хочуть також відновити годинник та створити новий дизайн скла.

Під шпилем на даху буде розташований фруктовий сад і город, з яких щороку можна буде отримувати до 21 тонни фруктів і овочів, для того щоб годувати вразливі верстви населення Парижу.

Крім того, дах і шпиль вироблятимуть електрику, тепло і енергію для вентиляції собору.

Пожежа в соборі Паризької Богоматері почалася ввечері 15 квітня, її вдалося повністю загасити лише вранці 16 квітня. Вогонь знищив шпиль, більшу частину покрівлі.

Слідчі вважають, що пожежа в Нотр-Дамі почалась біля основи шпиля. Пізніше стало відомо, що задіяні на реставрації Нотр-Дама робітники курили на риштованні.

Війна - не завада? У Раді пояснили, чому російську мову не заборонили у школах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:50

Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...