Під контроль Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" вже повернуто 11 споруд на території Нижньої лаври. Ще приблизно 30 залишаються у монастиря Української православної церкви (Московського патріархату). Про це у суботу, 12 серпня, розповів виконувач обов’язків генерального директора заповідника Максим Остапенко у коментарі Укрінформу.
"Заповідник (на початку 1990-х.- ред.) передав монастирю 79 об'єктів. Але значна частина з них - це замощення, печери, підземні споруди, фортечні мури, підпірні стінки, архітектурні форми. Лише 40-42 об'єкти - це повноцінні споруди: житлові, технічні, релігійні. З цих 40 об'єктів ми 11 повернули в користування заповідника та повністю їх контролюємо. Близько 30 об'єктів ще залишилося", - сказав він.
За словами Остапенка, під контроль наразі взяті приміщення, які використовували для виробництва, торгівлі, ресторанів чи кафе.
"Подібна діяльність не була передбачена договором між УПЦ МП і заповідником, тому ці об’єкти використовуються невідомими особами і точно не відповідають цілям заповідника і монастиря", - підкреслив Остапенко.
Він же пояснив, що об'єкти, де проживають монахи або здійснюється служба поки що не забиратимуть.
"Допоки рішення суду не набуде чинності, у нас немає на це правових підстав", - наголосив в.о. гендиректора.
Він зауважив, що, користуючись наявністю судової процедури, представники УПЦ продовжують перебувати у Нижній Лаврі. Але після остаточних рішень суду монахи повинні або довести, що не мають зв'язків з державою-агресором, виробити новий формат відносин з державою і звернутися, аби на підставі нового прозорого договору пролонгувати використання приміщень Лаври - або звільнити ці приміщення.
Як повідомляв Укрінформ, представники УПЦ оскаржуватимуть в апеляційних інстанціях рішення Господарського суду Києва щодо законності розірвання договору на користування майном Києво-Печерської лаври та щодо повернення майна.
Господарський суд Києва 10 серпня зобов'язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру УПЦ (чоловічий монастир) усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" шляхом його повернення.
Водночас 9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник "Києво-Печерська лавра".
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...
Літня резиденція заступника диктатора нацистської Німеччини Адольфа Гітлера, Германа Герінга, на острові Зюльт продається за 18 млн. євро. Про це повідомляє BILD, передають Патріоти України. У виданні розповідають, що Герінг придбав ділянку 1936 року з...