Під контроль Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" вже повернуто 11 споруд на території Нижньої лаври. Ще приблизно 30 залишаються у монастиря Української православної церкви (Московського патріархату). Про це у суботу, 12 серпня, розповів виконувач обов’язків генерального директора заповідника Максим Остапенко у коментарі Укрінформу.
"Заповідник (на початку 1990-х.- ред.) передав монастирю 79 об'єктів. Але значна частина з них - це замощення, печери, підземні споруди, фортечні мури, підпірні стінки, архітектурні форми. Лише 40-42 об'єкти - це повноцінні споруди: житлові, технічні, релігійні. З цих 40 об'єктів ми 11 повернули в користування заповідника та повністю їх контролюємо. Близько 30 об'єктів ще залишилося", - сказав він.
За словами Остапенка, під контроль наразі взяті приміщення, які використовували для виробництва, торгівлі, ресторанів чи кафе.
"Подібна діяльність не була передбачена договором між УПЦ МП і заповідником, тому ці об’єкти використовуються невідомими особами і точно не відповідають цілям заповідника і монастиря", - підкреслив Остапенко.
Він же пояснив, що об'єкти, де проживають монахи або здійснюється служба поки що не забиратимуть.
"Допоки рішення суду не набуде чинності, у нас немає на це правових підстав", - наголосив в.о. гендиректора.
Він зауважив, що, користуючись наявністю судової процедури, представники УПЦ продовжують перебувати у Нижній Лаврі. Але після остаточних рішень суду монахи повинні або довести, що не мають зв'язків з державою-агресором, виробити новий формат відносин з державою і звернутися, аби на підставі нового прозорого договору пролонгувати використання приміщень Лаври - або звільнити ці приміщення.
Як повідомляв Укрінформ, представники УПЦ оскаржуватимуть в апеляційних інстанціях рішення Господарського суду Києва щодо законності розірвання договору на користування майном Києво-Печерської лаври та щодо повернення майна.
Господарський суд Києва 10 серпня зобов'язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру УПЦ (чоловічий монастир) усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" шляхом його повернення.
Водночас 9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник "Києво-Печерська лавра".
Скорочення населення у світі настільки велике, що навіть приплив мігрантів не здатний компенсувати падіння, що призводить до виникнення безпрецедентних викликів для сучасної цивілізації. При цьому найгірша ситуація у Південній Кореї та Китаї, пише npr,...
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес запропонував заборонити нерезидентам із країн, що не входять до ЄС, купувати житло в країні, якщо вони не проживають там постійно. Така ініціатива спрямована на подолання житлової кризи та зменшення спекуляцій на ри...