Фахівці вважають, що імунітет може хоча б частково пояснити, чому у деяких людей хвороба проходить безсимптомно.
Не виключено, що перехресний імунітет з антитілами, здатний допомогти організму впоратися з коронавірусом, ймовірно, існує. Статтю про це опублікована на medRxiv, передають Патріоти України.
До відповідного висновку дійшла група фахівців з Львівського медуніверситету, Академії наук, колег з ЄС і компанії Explogen, яку очолив професор Ростислав Білий. Вони виявили, що у COVID-19 є вразливим до змін при мутаціях ділянки на С-кінці поверхневого S-білка. Він входить до складу «шипа» для проникнення інфекції в клітку-жертву. Імунна система відповідає іммуногобулінами начебто IgG.
Тобто, якщо людина раніше перенесла застуду, яка викликається одним з «нешкідливих» сезонних коронавірусів, у неї, швидше за все, буде більш оперативна і ефективна імунна реакція на SARS-CoV-2. Мова про крос-реактивність (перехресний імунітет).
Вчені довели, що ті, хто вилікувалися від коронавіруса утворюють антитіла. Вони розпізнають вірус, що викликає MERS, тобто близького «родича» SARS-CoV-2. Дослідники вважають, що може бути і зворотний ефект: інші коронавіруси, типу «застуди», змушують організм виробляти перехресно-реактивні антитіла, ефективні в різному ступені і проти SARS-CoV-19.
Фахівці вважають, що імунітет може хоча б частково пояснити, чому у деяких людей хвороба проходить безсимптомно, а у інших - важко і навіть з летальним результатом.
У центрі Києва вранці 19 січня в руках радіоведучої Армія FM вибухнув донний підривач "ВП-9" під час ефіру. Про це у фейсбуці повідомив офіцер ЗСУ Мирослав Гай, передають Патріоти України.
. "Сьогодні близько 10:50, в Центральному Будинку офіцерів ЗСУ...
Соціальна мережа TikTok перестала працювати у США менш ніж за дві години до того, як заборона повинна була набрати чинності. Про це напередодні повідомив телеканал CNN, передають Патріоти України. Соцмережа припинила роботу в суботу ввечері за місцевим...