Застуда - це корисно: Лікарі розповіли, в кого може бути імунітет до коронавірусу

Фахівці вважають, що імунітет може хоча б частково пояснити, чому у деяких людей хвороба проходить безсимптомно.

Не виключено, що перехресний імунітет з антитілами, здатний допомогти організму впоратися з коронавірусом, ймовірно, існує. Статтю про це опублікована на medRxiv, передають Патріоти України.

До відповідного висновку дійшла група фахівців з Львівського медуніверситету, Академії наук, колег з ЄС і компанії Explogen, яку очолив професор Ростислав Білий. Вони виявили, що у COVID-19 є вразливим до змін при мутаціях ділянки на С-кінці поверхневого S-білка. Він входить до складу «шипа» для проникнення інфекції в клітку-жертву. Імунна система відповідає іммуногобулінами начебто IgG.
Тобто, якщо людина раніше перенесла застуду, яка викликається одним з «нешкідливих» сезонних коронавірусів, у неї, швидше за все, буде більш оперативна і ефективна імунна реакція на SARS-CoV-2. Мова про крос-реактивність (перехресний імунітет).
Вчені довели, що ті, хто вилікувалися від коронавіруса утворюють антитіла. Вони розпізнають вірус, що викликає MERS, тобто близького «родича» SARS-CoV-2. Дослідники вважають, що може бути і зворотний ефект: інші коронавіруси, типу «застуди», змушують організм виробляти перехресно-реактивні антитіла, ефективні в різному ступені і проти SARS-CoV-19.
Фахівці вважають, що імунітет може хоча б частково пояснити, чому у деяких людей хвороба проходить безсимптомно, а у інших - важко і навіть з летальним результатом.

"Перестаньте мені погрожувати!": Харків'янка, яка викинула українські паспорти, записала емоційне відео

вівторок, 18 травень 2021, 21:29

У своєму зверненні харків'янка просить користувачів мережі і журналістів "зупинитися" і стверджує, що перше відео було фейковим, склеєним з різних фрагментів з різних сторінок. "Перестаньте мені погрожувати. Ви не знаєте, який стрес я вчора пережила на...

Головне, що свої, а не "негри НАТО"?: У Росії військова вантажівка задавила строковика (відео 12+)

вівторок, 18 травень 2021, 21:15

На підмосковному полігоні Алабіно військова вантажівка на смерть задавила солдата-строковика. Відео інциденту опублікував канал РЕН ТВ, передають Патріоти України. На кадрах видно, що водій вантажівки з невідомих причин протаранив ворота, до яких у цей...