Зеленський узаконив компенсації за знищене житло: Коли можна отримати та як працюватиме механізм

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про компенсацію за знищене та пошкоджене житло внаслідок бойових дій. Перші компенсації громадяни зможуть отримати вже у травні, передають Патріоти України.

Виплати надаватимуться винятково за пошкоджену або зруйновану з 24 лютого 2022 року житлову нерухомість, але це не поширюється на об'єкти, які на дату запровадження воєнного стану розташовувалися на тимчасово окупованих територіях. Законопроєкт № 7198 доступний на сайті Верховної Ради.

Компенсація буде надаватися за зруйновані та пошкоджені квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції. Також компенсуватимуть спільне майно багатоквартирного будинку – але тільки у випадку його пошкодження.

Хто може отримати компенсацію?

Право на компенсацію отримають фізичні особи-громадяни України, які є власниками майна. Водночас низка осіб розраховувати на неї не зможе. Зокрема:

  • із санкційних списків;
  • із судимістю за скоєння злочинів проти основ національної безпеки;
  • їхні спадкоємці.

Використовувати сертифікат можна протягом 5 років з дня видачі. Відчужувати протягом 5 років, крім спадкування, заборонено.

Джерела фінансування компенсацій за пошкоджене та знищене майно:

  1. Кошти державного та місцевих бюджетів;
  2. кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;
  3. міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;
  4. репарації або інші стягнення з країни-терористки РФ;
  5. інші джерела, не заборонені законодавством України, в тому числі місцеві фонди, створені з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об’єктів нерухомого майна.

Як повідомила народна депутатка, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, понад 1 млн українців на сьогодні залишилися без житла. Станом на початок березня через портал Дія українці подали вже 335 тис. заявок про пошкодження або руйнування житла.

Поточний обсяг заявлених руйнувань – близько 23 млн кв. м, при цьому найбільше заявлено в Донецькій, Харківській та Київській областях. У реєстрі пошкодженого майна вже зареєстровано понад 500 громад, внесено дані про 10 тис. об'єктів.

Сестра загиблої під час удару окупантів киянки спростувала заяви про те, що жінка була на балконі

середа, 31 травень 2023, 13:14

Заяви про те, що 32-річна жінка загинула під час удару “Шахедами” по Києву, бо стояла на балконі і спостерігала за збиттям, спростовує її сестра. Про це вона розповіла не на камеру журналістам, передають Патріоти України. Вона додала, що в момент вибух...

Дівчина помила волосся кока-колою та похизувалась результатом (відео)

середа, 31 травень 2023, 12:15

Багато дівчат мріють про блискуче і об'ємне волосся, але не завжди можна домогтися такого ефекту за допомогою шампунів. Тому найчастіше доводиться вдаватися до послуг професіоналів, але вартість їхніх послуг зашкалює. Що робити, якщо немає можливості п...