Вчені зафіксували перший випадок, коли оптичний зв’язок було встановлено на відстані, що приблизно в 40 разів далі, ніж Місяць від Землі — лазерний промінь, який пролетів 16 млн км у космосі передав на нашу планету повідомлення.
Що вона таке та як це змінює подальшу історію розвитку людства, розповіло видання ScienceAlert.
Так, одразу варто попередити, що лазерне повідомлення не є чимось надприродним, а надіслав його не корабель прибульців, а космічний апарат NASA під назвою "Психея" (Psyche). Важливо, що такого роду повідомлення на такій великій відстані було надіслано вперше.
Ця подія є частиною експерименту NASA Deep Space Optical Communications (DSOC). У межах найдальшої демонстрації лазерного космічного зв'язку, відомого як "перше світло", на Землю було відправлено промінь у ближньому інфрачервоному світлі із закодованими текстовими даними.
"Досягнення першого світла є одним із багатьох найважливіших етапів DSOC у найближчі місяці, яке відкриває шлях до зв’язку з вищою швидкістю передачі даних, здатного надсилати наукову інформацію, зображення високої чіткості та потокове відео", — каже директорка технологічних демонстрацій у штаб-квартирі NASA Труді Кортес.
Систему лазерного зв'язку DSOC було встановлено на космічному апараті NASA Психея. Перебуваючи на великій відстані від Землі він встановив контакт із телескопом Хейла в обсерваторії Паломар у Каліфорнії.
Біти даних кодуються у фотонах, випромінюваних лазером у інфрачервоному світлі, для чого потрібна низка потужних інструментів, включаючи надпровідний високоефективний масив детекторів, щоб підготувати інформацію для передачі та перевести її з одної точки в іншу.
Вже зовсім скоро космічний апарат Психея має облетіти навколо Марса, тож експеримент з лазерним зв'язком буде продовжено, щоб удосконалити та покращити цей інноваційний метод. А ще дослідники хочуть переконатися, що він настільки швидкий і надійний, наскільки це необхідно.
Традиційно вчені використовують радіохвилі для спілкування з далекими космічними кораблями, але вищі частоти світла, наприклад ближній інфрачервоний діапазон, пропонують збільшення пропускної здатності, отже, значне збільшення швидкості передачі даних.
Система DSOC покликана продемонструвати швидкість передачі даних у 10-100 разів вищу, ніж у сучасних провідних систем радіозв'язку. Якщо ми хочемо надсилати відеоповідомлення високої чіткості на Марс або з Марса без значної затримки, то це технологія, яка конче необхідна.
У планах вчених розширити Всесвітню павутину по всій галактиці, і NASA продемонструвало ключову техніку, яка може допомогти це зробити.
"Лазерний зв'язок дасть змогу людству досліджувати глибокий космос. Він забезпечить кращий зв'язок і навігацію, що, зокрема, означає більше даних і більше відкриттів", — каже директор відділу передових комунікаційних і навігаційних технологій програми Джейсон Мітчелл.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
25 лютого у Києві мінлива хмарність, без опадів, вітер уночі північно-східний, 1-3 м/с, удень північно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря уночі -10...-12 градусів, удень -1...+1 градус.. Про це йдеться на сайті Гідрометеорологічного центру, передают...