Величезна піщана пустеля формується в серці Європи, зокрема в угорському регіоні Гомокготшаґ, що розташований між річками Дунай і Тиса – на території площею 10 000 квадратних кілометрів, передають Патріоти України з посиланням на mukachevo.net.
У 2020 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН оголосила цей регіон напівпустелею, де проживає понад 620 000 осіб – приблизно 6,6% населення Угорщини. Експерти попереджають, що якщо уряд і органи водного господарства не вживуть термінових заходів, незабаром він може перетворитися на повноцінну пустелю, - повідомляє угорське інформаційне агентство Telex.
Раніше цей регіон протягом століть служив родючою сільськогосподарською зоною, тут успішно вирощуювали різноманітні фрукти, овочі та інші культури. Проте нині ландшафт кардинально змінився. Експерти сходяться на думці, що для відновлення водного балансу в регіоні знадобляться десятиліття — за оцінками, 40 років і більше.
Зараз влітку більшість опадів випаровується через високі температури, а місцева структура ґрунту запобігає просочуванню води в землю. Що ще гірше, режим опадів за останні п’ять років значно змінився порівняно з попередніми трьома десятиліттями. Однією з головних проблем є нестача вологи в ґрунті, що посилюється мінімальними зимовими опадами.
Деякі експерти виступають за перекриття річки Тиса, запровадження широкомасштабних схем утримання води та поповнення запасів підземних вод.
У вересні минулого року група угорських депутатів та представників неурядових організацій зустрілися на висохлому піщаному березі другої після Дунаю річки країни – Тиси, щоб привернути увагу до серйозних наслідків літньої посухи, яка завдала шкоди основним сільськогосподарським культурам.
Депутати правлячої партії "Фідес", які мають переважну більшість у комітеті, бойкотували засідання.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...