Обмеження швидкості у Києві у житлових зонах для автомобілів складе 30 км/год. Перші відповідні знаки вже почали встановлювати у столиці. Це допоможе знизити кількість жертв унаслідок ДТП. Принаймні, впевненість у цьому днями висловив заступник голови КМДА Костянтин Усов, йдеться на офіційному порталі Києва, зазначають Патріоти України.
За словами чиновника, такі ж обмеження діють у багатьох європейських містах, наприклад, у Берліні та Брюсселі, у скандинавських країнах.
"Є приклад Осло, де у 2015 році введено обмеження швидкості до 30 км/год на міських вулицях, і вже у 2019 році, згідно зі звітом Норвезької адміністрації громадських доріг, кількість жертв унаслідок ДТП там зменшилася до 1 випадку. І Київ як сучасне європейське місто також впевнено розвивається у напрямі підвищення безпеки дорожнього руху", - зазначив Усов.
Перший у місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год з'явився у Печерському районі - на вулиці Лютеранська, де розташований ліцей, а дорожній рух тут є одним із найнасиченіших у центрі.
"Швидкість погіршує реакцію водіїв та призводить до зіткнень. Європа йде шляхом зменшення швидкісного режиму в містах", - пояснив чиновник.
Знаки про обмеження швидкості до 30 км/год у подальшому з'являтимуться у житлових зонах по усій столиці, особливо - на територіях поблизу лікарень та шкіл.
За даними Патрульної поліції Києва, за січень-квітень 2021 року у столиці внаслідок ДТП загинули 27 людей і 557 травмовані.
Тому подібні знаки, а головне - дотримання правил дорожнього руху водіями - має суттєво знизити кількість аварій у місті.
Хоча багато киян налаштовані песимістично до ініціативи влади.
"Чи готова КМДА надати громадськості статистику ДТП на тій вулиці за крайні 5 років - до введення знаків обмеження 30 і за результатами першого року з подібними обмеженнями?" - цікавиться Євген Лоюк.
Сара Перрі з Уельсу стала щасливою власницею сучасного будинку в сільській місцевості після перемоги в розіграші лотереї Omaze. Новий будинок із трьома спальнями та двома ванними кімнатами розташований у мальовничому графстві Поуїс і коштує близько 500...
Житель міста Полонне на Хмельниччині пропонував військовослужбовцям територіального центру комплектування $200, щоб відкупитися від мобілізації. Однак після відмови – застосував сльозогінний газ. Про це повідомила пресслужба Хмельницького обласного ТЦК...