Зміна клімату сприяє небезпечному паразиту, але вихід є: Чотири клумбові рослини, які терпіти не може кліщ

Кліматичні умови останніх років все більше до вподоби кліщам, які з’являються на наших очах з першим потеплінням.

У світі існує безліч хімічних засобів, які допомагають у боротьбі з кліщами, але радує те, що можна виростити їх натуральні аналоги, які крім очевидної користі, ще й будуть радувати очі своїм виглядом, а ніс неперевершеним ароматом.

Від яких рослин в саду кліщі тримаються якомога далі

Лаванда

Не всім подобається специфічний аромат лаванди, а кліщі взагалі його не переносять. Ця благородна квітка містить ефірну олію з репелентним ефектом, та допомагає позбутися, крім кліщів, ще багатьох комах. Її необхідно висаджувати на відкритих сонячних місцях, як окремо, так й в композиціях з іншими квітами.

М’ята

Багатофункціональна, корисна та ароматна м’ята містить ментол, який також є сильним репелентом та дуже не подобається кліщам. М’ята росте як у ґрунті, так і в окремих горщиках. Вона любить родючу землю та постійний полив. Рослина може сильно розростися, враховуйте це, перед тим, як обрати місце для неї.

Хризантема

Усі численні сорти хризантеми не тільки додають чудового настрою, але й захищають від кліщів. Речовини, які містяться в цих квітах, є природними інсектицидами. Вони паралізують нервову систему комах, що призводить до їх загибелі. Хризантеми люблять сонячні місця, гарний полив та підживлення й можуть квітнути до пізньої осені.

Чорнобривці

Чорнобривці можна зустріти майже на кожній дачній ділянці. Вони мають різні форми, розміри та кольори й можуть квітнути з липня до перших заморозків. Також, як і хризантеми, ці квіти відлякують кліщів та ще багату кількість інших небезпечних комах, завдяки інсектицидам. Їх дія настільки сильна, що навіть гризуни тримаються від ділянки осторонь.


Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...