Знайдено найбільш "потаємний" вірус на Землі - він ховався на глибині майже 9 км

Вчені продовжують досліджувати дно океану. Нещодавно науковці виявили "потаємний" вірус, що ховався на глибині понад 9000 метрів, передають Патріоти України.

Новий вірус знайшли в найглибшій точці Світового океану – у Маріанській западині. Мікроорганізм може бути найглибшим відомим бактеріофагом, виявленим на дні, розповідає видання Euronews.

З глибин Маріанської западини дослідники взяли для вивчення осад – саме там виявили невідомий раніше вірус.

Вірусолог Мін Ван, що спеціалізується на морських мікроорганізмах, заявив, що "це найглибший із відомих ізольованих бактеріофагів у світовому океані".

Дослідження проводили під керівництвом команди вчених з Ocean University of China в Китаї. Звіт був оприлюднений в журналі Microbiology Spectrum.

Попередньо вірус назвали "vB_HmeY_H4907". Він є бактеріофагом, що означає, що він заражає та розмножується всередині бактерій.

Глибоководний вірус заражає бактерії під назвою Halomonas – їх багато в Маріанській западині, в Антарктиді та в гідротермальних джерелах. Часто Halomonas "проживає" в тріщинах на дні моря, через які виділяється нагріта вода.

Геномний аналіз вірусу показує, що він схожий на свого бактеріального "хазяїна" і доволі поширений в океані.

Вчені розповіли, що знайдений бактеріофаг походить з нової групи вірусів під назвою Surviridae. "Нещодавні дослідження виявили величезну різноманітність, новизну та екологічну значимість цих вірусів", – йдеться в дослідженні.

Ідентифікація нового бактеріофага поглиблює розуміння того, як віруси в цій частині океану поводяться в суворих умовах, у тому числі через спільну еволюцію з бактеріями-господарями.

Глибоководні місця Світового океану умовно називають "зоною хадал". Там проживають унікальні організміи, які можуть адаптуватися до екстремальних умов низьких температур, високого тиску та відсутності світла в морських глибинах. Морські вірусологи продовжують вивчати інші нові мікроорганізми в екстремальних місцях.

Покарання за неявку до ТЦК: В Україні посилять відповідальність, зокрема кримінальну

понеділок, 11 грудень 2023, 8:07

У В новому законопроєкті про зміни до мобілізації можуть посилити покарання за неявку до ТЦК - збільшити термін арешту, штрафи, заочно притягати до відповідальності. Про це повідомляється у статті "BBC News Україна", передають Патріоти України. За інфо...

Бідолаха скаржився на головні бої та судоми: Чоловік підхопив інфекцію через неправильне вживання свинини. Лікарі виявили в організмі 700 стьожкових червів (фото)

понеділок, 11 грудень 2023, 7:44

Зазначається, що 43-річний Чжу Чжун-фа з міста Ханчжоу на сході Китаю щонайменше місяць скаржився на напади та головні болі, проте до фахівців не поспішав іти. Коли терпіти вже було неможливо він звернувся до лікаря. Пацієнт помітив, що судоми і мігрен...