Інститут ядерної фізики Польської академії наук IFJ PAN за допомогою техніки електропрядіння з полімерних нановолокон створив перев’язувальний засіб для лікування ран, що поступово вивільняє протимікробний засіб, передають Патріоти України.
Винахід пройшов клінічні дослідження in vitro, тобто поза людським організмом. Тому до запуску у серійне виробництво може пройти кілька років. Але у майбутньому такий бандаж здатний вирішити проблему негативного впливу на організм метронідазолу.
Це ефективний протимікробний препарат, що знищує анаеробні бактерії — ті, які розмножуються без кисню. Вони провокують низку інфекцій і ускладнюють лікування. Але метронідазол шкодить, якщо неконтрольовано поширюється в людському організмі.
Винайдений бандаж дозволяє наносити протимікробний препарат точково — виключно на уражену ділянку. Пов’язки просочені засобом, але він не впорскується миттєво, а вивільняється впродовж кількох годин.
У цивільній медицині анаеробні інфекції зазвичай пов’язані із захворюваннями органів малого тазу, кишково-шлункового тракту та слизових оболонок. Але на війні глибокі рани при мінно-вибухових та осколкових ураженнях теж стають ідеальним середовищем для анаеробних бактерій. Особливо якщо в рану потрапляє земля і бруд. Так само збільшується ризик такого ускладнення, якщо рана частково або повністю закрита.
Як відомо, найбільше місто Київщини, після самої столиці України, має багату історію. З Білою церквою міцно пов'язані імена великого князя Київського Ярослава Мудрого, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, козацького полковника Семена Палія,...
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...