У департаменті Дордонь, Франція, під час реставраційних робіт знайдено скарб із золотих та діамантових прикрас. Коштовності були заховані під старовинною кам'яною стіною. Деталі історії розкриває видання The Connexion, передають Патріоти України.
Повідомляється, що цінні історичні артефакти знайшли члени організації Périgord Pierre Sèche, яка спеціалізується на вивченні та відновленні споруд, створених методом сухої кладки. Каменярі, яка натрапили на скарб, працювали над реконструкцією стіни у комуні Сент-Андре-д'Алла, неподалік від Сарла-ла-Канеда.
"Коли відновлюєш такі стіни, то спочатку копаєш прямо до фундаменту. Я робив це механічним екскаватором, але коли виліз, щоб оглянути територію, то помітив ось це", — розповів керівник організації Жан-Марк Одіт.
У схованці також виявлено золоті каблучки, брошки з перлинами, браслети, інкрустовані коштовностями, а також шпильки для волосся. Коштовності, видно, лежали під стіною тривалий час й були заплутані серед коріння старого дерева. Досі невідомо, як, чому та коли вони там опинилися.
"Скарб знайдений на комунальній землі, тож за законом він належить порівну тому, хто знайшов, і власнику землі", — зазначив Одіт. За його словами, всі сторони погодилися не продавати артефакти.
Наразі мерія Сент-Андре-д'Алла, яка напередодні повідомила про знахідку префектуру та жандармерію, проводить розслідування, щоб з'ясувати історію прикрас. "Ми звертаємося до місцевих жителів із проханням розповісти будь-які згадки про ці коштовності", — повідомили представники мерії.
Своєю чергою, пан Одіт занепокоєний, що це відкриття зрештою нашкодить його асоціації, оскільки інші шукачі скарбів почнуть розкопувати 100 км кам'яних стін комуни. Саме тому він не розказує, де саме лежав скарб.
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...
У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...