Як зазначив адвокат Андрій Межиріцький, в Україні докорінно змінилася ситуація з правом на відстрочку у зв'язку з наявністю батьків дружини - осіб з інвалідністю.
"Фактично ця норма перестала працювати, оскільки у зв'язку з додаванням застереження "за відсутності інших осіб, зобов'язаних відповідно до Закону їх утримувати" чоловік ніколи не зможе отримати право на відстрочку, у зв'язку з тим, що відповідно до ст.202 Сімейного кодексу України такий обов'язок виникає у повнолітньої дочки, тобто дружини", - розповів він.
Отже, право на відстрочку в такій ситуації може виникати тільки в тому випадку, якщо дружина є непрацездатною, додав адвокат. І поки у військовозобов'язаного немає права на відстрочку, через 6 місяців з моменту звільнення зі служби в запас його можуть знову мобілізувати.
Нагадаємо, 28 червня 2023 року Верховна Рада прийняла закон № 9342, в якому йдеться про скасування для ряду осіб права на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю. Військовозобов'язаний має довести, що особа з інвалідністю не має інших близьких, повнолітніх та здорових родичів, котрі можуть здійснювати догляд.
Також повідомлялося, що загальна мобілізація в Україні продовжена до 18 серпня 2023 року.
Соцмережі сколихнув скандал з дитячою письменницею Лесею Ворониною, яка під час виступу на книжковому фестивалі на ВДНГ в Києві "Книжкова країна" висловилася публічно про дитину з аутизмом "Ця істота привертає до себе увагу". Про інцидент написала маті...
Українські моделі платформи OnlyFans протягом 2020-2022 років заробили 111 млн дол. Про це повідомив голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко в інтерв'ю ЕП, передають Патріоти України. "606 (податкових) перевірок тривають, запланован...