Як зазначив адвокат Андрій Межиріцький, в Україні докорінно змінилася ситуація з правом на відстрочку у зв'язку з наявністю батьків дружини - осіб з інвалідністю.
"Фактично ця норма перестала працювати, оскільки у зв'язку з додаванням застереження "за відсутності інших осіб, зобов'язаних відповідно до Закону їх утримувати" чоловік ніколи не зможе отримати право на відстрочку, у зв'язку з тим, що відповідно до ст.202 Сімейного кодексу України такий обов'язок виникає у повнолітньої дочки, тобто дружини", - розповів він.
Отже, право на відстрочку в такій ситуації може виникати тільки в тому випадку, якщо дружина є непрацездатною, додав адвокат. І поки у військовозобов'язаного немає права на відстрочку, через 6 місяців з моменту звільнення зі служби в запас його можуть знову мобілізувати.
Нагадаємо, 28 червня 2023 року Верховна Рада прийняла закон № 9342, в якому йдеться про скасування для ряду осіб права на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю. Військовозобов'язаний має довести, що особа з інвалідністю не має інших близьких, повнолітніх та здорових родичів, котрі можуть здійснювати догляд.
Також повідомлялося, що загальна мобілізація в Україні продовжена до 18 серпня 2023 року.
До програми річних контрактів 18-24, за якими люди, що не підлягають мобілізації за віком, можуть долучитися до ЗСУ, планують додати нові посади. Вони стосуватимуться піхоти та будуть ризикованими. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Ла...
На конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році. Зокрема, серед них опинився і колишній футболіст збірної Росії Олексій Бугаєв, якого ЗСУ ліквідували на війні в Україні. Про це повідомля...