Зима ще може взяти компенсацію за тепло: Синоптикиня дала прогноз на лютий в Україні

По справжньому зимова погода ще може завітати до України у січні. А от початок лютого обіцяє бути близьким до норми. Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповіла українська синоптикиня, фахівчиня Укргідрометцентру Наталія Птуха, передають Патріоти України.

За її словами, у останній місяць можуть бути певні зниження температури, проте коли конкретно, поки що складно прогнозувати. "Є тенденція зараз, що початок лютого буде близький до норми, а надалі вже будемо дивитися й уточнювати. Норма середньої місячної температури для України -2,2 градуса", – зазначила синоптикиня.

Вона додала, що останніми роками сильних морозів стає все менше. Але виключати морозні періоди поки не варто, окільки попереду ще майже половини зими. "Звичайно ж, морози можуть бути різної інтенсивності. Однак, наскільки я знаю, наші науковці поки що не прогнозували -25 – -30 градусів", – уточнила Наталія Птуха.

Вона додала, що останніми роками взимку спостерігається коливання температури від мінусових показників до плюсових, а сама інтенсивність морозів та їх тривалість стає меншою.

При цьому синоптикиня зазначила, що хоча тепла зима є більш приємною та комфортною, а цього року ще й допомагає зменшити навантаження на енергосистему, це шкідливо для аграрного комплексу.

"Багато культур і, на жаль, коли були ось такі теплі періоди, деякі з них розпочали вегетацію. А потім ми знову бачимо, що починається зниження температури, морози. Відповідно, це може негативно вплинути на певні аграрні культури", – пояснила вона.

Щодо погоди навесні, то Наталія Птуха зазначила, що поки важко її спрогнозувати. "Багато науковців схиляються до того, що розслаблятися не варто, тому що компенсація за ці теплі дні серед зими дійсно може бути десь у лютому або березні", – резюмувала вона.

Науковці розповіли в як людське око сприйматиме кольорову палітру Марса, з огляду на відмінність з умовами Землі

вівторок, 26 вересень 2023, 4:15

Ми зовсім по іншому бачили б кольори на інших планетах, хоча наш мозок і намагався б їх адаптувати. Про це свідчить нове дослідження. . Людський мозок демонструє дивовижну здатність адаптуватися до різних умов освітлення, подібно до початкової дезоріє...

Найстаріший завод Європи та втіха польських королів. Як в Дрогобичі котре сторіччя поспіль видобувають "біле золото" (відео)

вівторок, 26 вересень 2023, 3:25

У Дрогобичі на Львівщині близько 700 років виготовляють сіль за старовинною технологією. Солеварний завод у місті зʼявився ще в 1390 роках, сьогодні його працівники намагаються зберегти унікальне автентичне підприємство. . Щомісяця завод виробляє близ...